Plzeň si přijela pro třetí ofenzivní posilu zimy až do Karviné. Proč ukázala právě na Durosinmiho?

Plzeň si přijela pro třetí ofenzivní posilu zimy až do Karviné. Proč ukázala právě na Durosinmiho?

Třetí zimní posilou Plzně se stal útočník Rafiu Durosinmi. Dvacetiletý Nigerijec k úřadujícím mistrům a lídrům tabulky přišel z druholigové Karviné na půlroční hostování s opcí. 

Durosinmi na podzim za Karvinou ve druhé lize zaznamenal tři góly a pět asistencí. V minulé sezoně v nejvyšší soutěži vstřelil tři branky v 19 zápasech. V Plzni má pomoci nahradit zraněného útočníka Jana Klimenta, jemuž kvůli zraněnému kotníku hrozí delší pauza.

"Jde o talentovaného hráče, který má výborné rychlostní, výškové i věkové parametry pro to, aby udělal další posun v kariéře. A já věřím, že tento krok může udělat právě u nás. Slibujeme si od něj, že zvýší konkurenci v našem týmu a bude se rvát o svou šanci," uvedl sportovní ředitel Západočechů Daniel Kolář.

"Jsem šťastný, že jsem dostal takovou šanci. Sledoval jsem zápasy Viktorie v Lize mistrů, je to opravdu velký tým a já musím udělat maximum pro to, abych se dokázal prosadit," doplnil Durosinmi.

Plzeňský klub už před Vánoci přivedl záložníka Romana Květa z Bohemians 1905 a útočníka Matěje Vydru jako volného hráče po vypršení smlouvy v anglickém Burnley. Třicetiletý reprezentant se ale pozvolna vrací po loňské operaci kolena.

Tiéhi nakonec nebude operovat ani v Liberci. Pod Kolo Tourém ho čekají záchranářské boje v Championship