Musíme být trpěliví a čekat, na trénink to v současnosti ještě není, komentuje Schickovu situaci Xabi Alonso

Musíme být trpěliví a čekat, na trénink to v současnosti ještě není, komentuje Schickovu situaci Xabi Alonso

Útočník Patrik Schick nestihne kvůli vleklým potížím s třísly start jarní části německé fotbalové ligy. Listu Bild to řekl trenér Leverkusenu Xabi Alonso. Jeho svěřenci sehrají první zápas po zimní pauze 22. ledna proti Mönchengladbachu.

Schick nastoupil za Bayer naposledy 1. listopadu. Ve hře byla další operace, kterou s tříslem podstoupil už v květnu, ale nakonec vyhrála konzervativní léčba. Ani dlouhá přestávka vyplněná rovněž mistrovstvím světa mu k úplnému zotavení nestačila.

"Potřebuje ještě čas. Cítí se lépe, ale na trénink to v současnosti ještě není," řekl Alonso listu Bild. Leverkusen by přitom Schicka a jeho střelecké schopnosti potřeboval. V bundesligové tabulce je dvanáctý s 18 body z 15 utkání.

"Patrik je pro nás samozřejmě důležitý. Ale musíme být trpěliví a čekat. Zranění k fotbalu patří. Snad bude brzy v pořádku," uvedl španělský kouč. Schicka může pomoct nahradit jiný český reprezentant Adam Hložek. "Dobře se té role ujal a týmu tím hodně pomáhá. Není to pro něj ideální pozice, ale vede si dobře," dodal Alonso.

Schickovi se na podzim nedařilo zdaleka tolik jako v minulé sezoně, kdy dal v německé lize 24 gólů a byl druhým nejlepším střelcem. Leverkusenu výrazně pomohl k třetímu místu.

Olayinka se na další spolupráci se sešívanými nedomluvil. V létě má zamířit do Srbska