Tohle bude světová superstar! žasne legenda Rudých ďáblů nad výkony hráče Liverpoolu

Tohle bude světová superstar! žasne legenda Rudých ďáblů nad výkony hráče Liverpoolu

Mnoho lidí mu stále nemůže přijít na chuť, ale podle Garyho Nevilla je Darwin Nunez předurčen k tomu, aby se stal světovou superstar. A to doslova.

Darwin Nunez přišel do Liverpoolu loni v létě z portugalské Benfiky, kde minulou sezonu vyloženě zářil. Reds proto předpokládali, že na podobné výkony naváže i u nich, a proto se nebáli k jeho zisku rozbít prasátko.

Zpočátku se Darwinovi vyloženě nedařilo, ale zato měl slibné momenty, jimiž dával vzpomenout na svou zářivou formu. Přechod do Premier League ovšem nebývá snadný, a tak pro jeho pomalejší rozjezd má spousta lidí pochopení, a to včetně legendy United Garyho Nevilla, jehož proslov jsme mohli slyšet ve studiu stanice Sky Sports.

„Dneska to bohužel funguje tak, že pokud dáváte góly, jste top, a pokud je nedáváte, tak jste břídil. Nikdo nezvažuje celkovou komplexitu nebo týmovost, všichni hledí pouze na statistiky…

Buďte si však jisti, že i ty góly v jeho případě přijdou. Nunez je hráč světových kvalit, který teprve roste. Až vyroste, tak uvidíte, že z něj bude světová superstar. A to se nebavíme o nějaké dlouhé době, mluvím tu o jednom či dvou letech.“

Darwin Nunez dal v této sezoně deset branek a na další tři přihrál. Kromě toho se dokonce zapsal do historických tabulek tím, že překonal maximální rychlost, která kdy byla naměřena u hráče v Premier League. V říjnovém duelu proti West Hamu dosáhl rychlosti neuvěřitelných 37,99 km/h.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.