Barcelona svůj zájem koncentruje na defenzivní zboží z Bayernu, smlouva je téměř na stole

Barcelona svůj zájem koncentruje na defenzivní zboží z Bayernu, smlouva je téměř na stole

Posílit defenzivní řady katalánského klubu by v nové sezoně měl obránce Benjamin Pavard, který od roku 2019 hájí barvy Bayernu Mnichov. Veřejnosti tyto zprávy poskytl portál Sky Sports DE a potvrdil novinář Fabrizio Romano.

Pavard je univerzálním typem obránce, který dokáže zastat jak pozici krajního beka (pravého), tak i stopera. Na těchto dvou postech se s ním můžeme vídat v barvách bavorského celku, který aktuálně vévodí tabulce Bundesligy.

Šestadvacetiletý hráč s francouzskými kořeny má v Bayernu platnou smlouvu až do léta 2024 a doposud nepadl z Mnichova jasný verdikt, že by s ním tento kontrakt měl být prodloužen. To v Barceloně už mají údajně jasno a pokusí se hráče získat nadcházející léto.

„Barcelona projevila zájem o Benjamina Pavarda. Záležet bude hlavně na hráči, jehož smlouva příštím rokem vyprší. Katalánský klub již německého lídra tabulky se svým úmyslem seznámil,“ napsal novinář Romano, jež se tak opíral o své zdroje z Bundesligy.

Web transfermark uvádí, že Pavardova tržní hodnota činí 35 milionů eur. Přibližnou částku by Bayern mohl očekávat i od Barcelony, která díky aktivaci několika ekonomických balíčků nemá o posily zrovna nouzi.