Je to ještě spravedlivé? ptá se šéf PSG a žádá FIFU, aby prověřila účetnictví Barcelony

Je to ještě spravedlivé? ptá se šéf PSG a žádá FIFU, aby prověřila účetnictví Barcelony

Od doby, co Neymar vyměnil dres Barcelony za PSG, jsou vztahy mezi oběma kluby na bodě mrazu. Důkazem nám jsou následující výtky prezidenta pařížského klubu.

Poslední dny bylo až nečekané ticho, ale to bylo zjevně jen kvůli vánočním svátkům. Vášně po novém roce se opět rozhodl vzbudit Nasser Al-Khelaifi, který nehodlá přihlížet tomu, jak Barcelona pomocí nějakých „vymyšlených“ ekonomických balíčků financuje svůj klub a zajišťuje si tím příchod posil, na které by jinak neměla nárok.

Prezident PSG tak cíleně apeluje na vedení FIFA, aby pečlivě zkontrolovalo všechny finanční kroky, které se katalánský celek rozhodl podstoupit.

„Když se podívám na to, co Barcelona dělá, nestačím se divit. Dostala takové finanční injekce, které nejsou ani možné. Jako člověk, který se v tomto byznysu pohybuje, se nad tím opravdu hodně, hodně divím,“ začal Al-Khelaifi hned zostra.

„Je to, co provádí, fér? A je to legální? Tím si vůbec nejsem jistý. Pokud jim to projde, znamená to, že někdo úmyslně dovoluje porušování pravidel. A pokud se to takto bude úmyslně porušovat i dále, pak budou ostatní kluby chtít, aby byly výjimky učiněny i pro ně,“ sdělil serveru politico.eu.

„Trvám na tom, aby se na jejich počínání FIFA podívala a aby se na to podívala vskutku poctivě a podrobně. Nová pravidla finanční udržitelnosti jsou pozitivní věcí, ale musíme být opatrní. Nebezpečně vysoké dluhy a magické akciové obchody nejsou tou správnou cestou, kterou bychom měli podporovat,“ dodal.