Trpišovský: V zahraničí je velký zájem o čtyři hráče Slavie. Odejde Olayinka již v zimě?

Trpišovský: V zahraničí je velký zájem o čtyři hráče Slavie. Odejde Olayinka již v zimě?

Sešívaní aktuálně tráví herní přípravu v portugalském Algarve. Sešívaní si počínali úspěšně v dvojzápase proti švýcarskému Servette Ženeva, ale kouč Jindřích Trpišovský i nadále řeší finální podobu týmu pro jaro. Již v neděli 29. ledna čeká Slavii ligové utkání proti Jablonci. V Edenu by ale nemusely být některé opory, o které se zajímají zahraniční zájemci.

Velký otazník se vznáší nad setrváním sedmadvacetiletého nigerijského útočníka Petera Olayinky, který již přislíbil svou budoucnost CZ Bělehrad. Do Srbska zamíří v létě zdarma, ale existuje i varianta, že by sešívané opustil již během zimy.

„Je to proměnlivé, kdybych to měl odhadnout, tak jaro stráví tady. Ještě uvidíme, jak budou probíhat jednání, zatím je ale Peter tady s námi a věřím, že to tak zůstane. I teď ukázal, jak důležitý hráč to pro nás je, a my samozřejmě máme cíle i ambice, takže bych byl rád, aby nám na jaře zůstal. I on je nastavený tak, že ze Slavie chce odejít po úspěchu, dokončit sezonu. Zimní odchody jsou pro hráče složitější než letní, zatím by tady měl zůstat, samozřejmě se ale může stát něco ohledně dohody klubů,“ nechal se slyšet Trpšivský v rozhovoru pro klubové stránky Slavie.

Možné jsou ale i další pohyby v kádru. „V posledních dnech registrujeme velký zájem ze zahraničí o čtyři naše hráče, otázka je, co z toho dopadne nebo nedopadne, co bude klub akceptovat. Některá jednání jsou hodně daleko, některá na začátku. Samozřejmě ať to dopadne jakkoli, máme jen dvě soutěže, takže pohyb z kádru ven bude určitě. Dovnitř bude minimální, a když ano, tak o jednoho hráče. Momentálně to ale tak nevypadá,“ uzavřel kouč sešívaných.