Definitivní rozhodnutí. Keita v létě Anfield Road opustí, Klopp si již vyhlédl náhradu

Definitivní rozhodnutí. Keita v létě Anfield Road opustí, Klopp si již vyhlédl náhradu

Nákup Liverpoolu z roku 2018 nevyšel podle představ, přesto německý stratég Jürgen Klopp zvažoval dát guinejskému záložníkovi ještě jednu šanci. Nyní se ale před Nabym Keitou definitivně zabouchla dveře od kabiny a ostrovní gigant bere jako hotovou věc, že v létě zvedne kotvy.

Někdejší tvář Salzburgu či Lipska opouštěla v roce 2018 Bundesligu s vizitkou jednoho z nejlepších středopolařů své generace, ale svou pověst nedokázala na Anfield Road potvrdit. Podle dřívějších informací německého listu Bild se jeví jako jedna z variant návrat do Bundesligy, kde jej monitoruje například Borussia Dortmund.

Keita jednal s Reds o možném prodloužení spolupráce, ale jednání vázla především v otázce výši jeho mzdy. Liverpoolu zřejmě došla trpělivost a hráči definitivně řekl, že si může hledat nového zaměstnavatele.

Podle informací Football Insider jsou jednání ukončena a hráč odejde v létě jako volný hráč. Liverpool se zřejmě tak rozhodl i proto, že do svých řad vábí portugalského záložníka Rubena Nevese. Jednat ale bude muset rychle, neboť na něj má spadeno také Barcelona.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.