Zblízka sledoval práci Simeoneho či Kloppa a teď na zlínské Letné asistuje Vrbovi, jehož nechce zklamat...

Zblízka sledoval práci Simeoneho či Kloppa a teď na zlínské Letné asistuje Vrbovi, jehož nechce zklamat...
OBSAHUJE VIDEO

Součástí nového realizačního týmu FC TRINITY Zlín v čele s Pavlem Vrbou je kromě Víta Vrtělky, Petra Jiráčka, Martina Juřičky a Michala Molka také Jozef Šišjak.

Devětatřicetiletý odborník ze Žiliny až doteď trénoval díky krátké epizodě u třetiligové juniorky pouze mládež a jeho vpád do trenérského štábu aktuálně patnáctého týmu FORTUNA:LIGY je jeho prvním kontaktem s dospělým fotbalem.

"Velmi si té důvěry vážím," uvedl v interview pro stránky fctrinityzlin.cz expert, který navštívil devětačtyřicet zemí světa, pracoval v Americe, Kanadě i Novém Zélandu a absolvoval spoustu stáží v prestižních (a nejen evropských velkoklubech).

Ten, jenž se v Baťově městě ocitl díky manželce a manažerovi Marku Kalivodovi, například sledoval z blízka práci Diega Simeoneho na madridském stadionu Wanda Metropolitano nebo Jürgena Kloppa na liverpoolském Anfieldu.

K bývalému vůdci Plzně, Sparty, Baníku či české reprezentace dost vzhlíží. "Tím, že pocházím ze Žiliny, kde on působil, je pro nás persona numero uno. Je to velká osobnost. Když trenér Vrba v Žilině působil, chodil jsem se na zápasy samozřejmě dívat. Tehdy jsem ani netrénoval. Velmi si ho vážím. Mít takovou kariéru by si každý z nás přál. I když si s ním někteří kolegové tykají, já mu stále vykám a vůbec mi to nevadí. Jsem rád, že mi vyslovil důvěru. Nic mi nediktuje, ale vždycky mi ukáže hlavní část tréninku a řekne, abych mu mužstvo připravil. Pro mě jako začínajícího trenéra ve velkém fotbale je to obrovská vzpruha. Přitom o mě nic neví. Nikdy předtím jsme se neviděli. V hierarchii jsem až třetí asistent, přesto se snažím podat výkon a stoprocentně si plnit své povinnosti. Nechci zklamat jeho, kolegy ani hráče," ozřejmil Šišjak.

Jeho úkolem v tréninku je připravit hráče do hlavní části. "Na starosti mám rozcvičení, které přizpůsobuji dané jednotce. S hráči jsem prvních dvacet či třicet minut. S Petrem Jiráčkem jsme na hřišti první a vždycky všechno nachystáme, aby hráči nemuseli na nic čekat. Přípravy si střídáme. Taky se snažím kolektiv více stmelit, udělat teambuilding. K mentálním tréninku jsme se zatím nedostali," přiblížil.

Olayinka, jemuž Siegl nemohl přijít na jméno a říkal mu Olijanka aneb Od 100 dolarů v Albánii k milionu ve Slavii