Ze Stockholmu do Prahy? Kolem stopera švédské reprezentace slídí sportovní ředitelé Sparty i Slavie

Ze Stockholmu do Prahy? Kolem stopera švédské reprezentace slídí sportovní ředitelé Sparty i Slavie

Slavná pražská "S" z Edenu i Letné už v posledních letech zacílila na skandinávský trh nejednou a další severská kapitola by mohla nastat v roce 2023.

Na radaru obou rivalů totiž už nějakou dobu figuruje čtyřiadvacetiletý švédský reprezentant se třemi mezinárodními vystoupeními Hjalmar Ekdal, jenž již dva roky patří stockholmskému celku Djurgårdens IF Fotboll.

Defenzivní specialista, jehož tržní cena je podle transfermarkt.com 3,5 milionu eur, má na dotyčné adrese platnou smlouvu ještě na další dva ročníky až do 31. prosince 2024.

Dodržet ji však nemusí, protože už se o něj zajímají i atraktivnější týmy, než je úřadující vicemistr z Tele2 Areny pro 33 tisíc diváků. V dubnu tak novou sezonu ve Švédsku v barvách dvanáctinásobného šampiona země vůbec začínat nemusí.

Protože stoperovi nevyšel přestup do druholigového anglického klubu Burnley, šanci by mohli mít právě obři z FORTUNA:LIGY a další zájemci z Ekstraklasy i Eredivisie, mezi které patří Lech Poznaň a Groningen.

Sportovní ředitel švédského mužstva Bo Andersson se v interview pro server fotbollskanalen.se vyjádřil v tom smyslu, že budou do konce přestupového okna jednat s více kluby.

Ekdal, jenž hraje Allsvenskan pravidelně až poslední tři sezony, prošel na švédské mapě za posledních šest let i klubovými adresami jako Brommapojkarna, Frej, Assyriska, Hammarby i Sirius.

Pakliže by se rozhodl pro českou ligu, případně pro soutěže v Polsku nebo Nizozemsku, jednalo by se o premiérové zahraniční angažmá jeho kariéry.

Sešívaného rychlonožku má vábit do Atén tamní titán Panathinaikos. 3 miliony eur je ale prý zatím málo...