Jednou bych chtěl mámě postavit baráček, hlásí brankářská naděje Dynama s nigerijskými kořeny

Jednou bych chtěl mámě postavit baráček, hlásí brankářská naděje Dynama s nigerijskými kořeny

O útočníkovi Quadrim Adediranovi a záložníkovi Marcelu Čermákovi už jste nejspíš četli nebo slyšeli, ale jihočeské Dynamo má aktuálně ve svém A-mužstvu ještě jednu zbrusu novou tvář.

A sice osmnáctiletou brankářskou naději s minulostí v Motorletu Praha Colina Andrewa, který už je součástí budějovických struktur od roku 2020, nicméně premiérovou přípravu s prvním týmem zažívá až v úvodu letošního roku.

"Z nabídky, která mi tehdy přišla, jsem měl docela strach. Na druhou stranu se ale nedala dorostenecká liga odmítnout. Najednou jsem byl kluk, co chytá první ligu. Říkal jsem si, že rizika, která s tím vším byla spojená, skousnu," uvedl v rozhovoru pro dynamocb.cz perspektivní brankář s nigerijskými kořeny.

Moc si váží toho, že si ho trenér brankářů Zdeněk Křížek vytáhl do ligového áčka, i kdyby to mělo být jen na přípravu. "Být s kluky je úžasný pocit. Trénovat s nimi, poznávat je z trochu jiné strany. Oproti béčku nebo dorosteneckému fotbalu musím říct, že je to jiná liga. Zatím jsem letos pomáhal spíš devatenáctce, trenér Rožboud po mně chtěl, abych jim pomáhal, když byli ostatní gólmany zranění. Věřil mi, dával mi šance, takže jsem chytal spíš tam. Ale už kromě toho předtím byl i na pár trénincích s áčkem. A naplno od startu přípravy," doplnil.

I když je věčně rozesmátým klukem a permanentním optimistou, o n má dny, kdy mu to nejde a kdy se necítí dobře. "V tu chvíli si moc vážím podpory lidí okolo mě. Jsou tady, pomáhají mi a když jdu na trénink, dělám to i pro ně. Lidi kolem mě jsou pro mě takovým palivem. Kříža, kamarádi, ale hlavně mamka, která je mým největším fanouškem. I když nejezdí na zápasy, protože nemá auto. Abych jí to vrátil, je vlastně také můj velký sen. Jednou bych jí chtěl postavit baráček," nastínil své plány nový konkurent Martina Janáčka, Matěje Luksche a Dávida Šípoše.

Jaké bude mít cíle? Ambice jsou evidentní. "Prvním cílem je první ligový start. Dostat se do ligy. A pak uvidíme, musí to být všechno postupně. Největší sen by bylo chytat v top pět ligách. Anglie, Francie, Španělsko."

Vystrčí Kuchta konečně své růžky naplno? Řepka je pesimista. I kvůli těm, kteří by mu měli góly připravovat