Premiéra snů! Suárezovi stačilo na hattrick v Brazílii pouhých 38 minut a s Grêmiem hned oslavil první trofej

Premiéra snů! Suárezovi stačilo na hattrick v Brazílii pouhých 38 minut a s Grêmiem hned oslavil první trofej
OBSAHUJE VIDEO

Tomu se říká premiéra snů. Pětatřicetiletý uruguayský veterán Luis Suárez v úterý večer debutoval v barvách brazilského Grêmia proti Sao Luizu (4:1) a svou pouť v nové soutěži i zemi odstartoval famózním hattrickem, jimž svému novému zaměstnavateli z Porto Alegre pomohl k první trofeji sezony.

Účastník loňského světového šampionátu v Kataru, jehož v minulosti zavála kariéra také do Ajaxu Amsterdam, Liverpoolu nebo Barcelony, nabídl představení ve velkém stylu a na rychlý hattrick v průběhu prvního dějství mu stačilo jen 38 minut, s tím, že došlo i na jeho typické zakončení volejem.

K týmu Grêmia se přitom osvědčený kanonýr připojil teprve začátkem ledna, když do brazilského prostředí dorazil z uruguayského klubu Nacional, se kterým před časem oslavil titul. Na nové adrese se dohodl na dvouleté smlouvě.

Grêmio si v minulém soutěžním ročníku vysloužilo opětovný postup do brazilské Serie A a nyní s velkým přičiněním Suáreze triumfovalo v Recopa Sudamericana, což je soutěž, ve kterém se od roku 1988 pravidelně potkávají vítězové dvou nejprestižnějších jihoamerických soutěží.

Pro Suáreze šlo o první hattrick od jeho mise na liverpoolském Anfieldu. Před necelými devíti lety v barvách tamního FC sestřelil čtyřmi brankami Norwich. Po závěrečném hvidzu přiznal, že to by pravděpodobně jeho nejlepší debut, který bezpečně překonal i jeho slavný dvougólový nástup do Atlétika Madrid.

"Nemohl to být lepší debut. Fanoušci mu věří, my také. Ukázal, kvůli čemu přišel. Rychle zapadl do týmu, protože je to velmi skromný člověk. Nechce žádné výhody, chce být jako všichni ostatní," okomentoval svou čerstvou a mimořádně produktivní akvizici trenér Renato Gaúcho, jenž Suáreze stahoval v 58 minutě za bouřlivých ovací fanoušků Grêmia.

Zápas číslo 2 ho čeká 21. ledna proti tabulkově lépe postavenému Caxiasu. Dokáže na své galapředstavení navázat i na soupeřově hřišti?

Hummels, Süle a spol. vítají v Signal Iduna Parku nového defenzivního kolegu. Dortmund za něj vysázel 120 milionů