Vrba nevyhrál ani čtvrtou přípravu roku 2023. Liberec na Malta Cupu přejel Zlín třígólovým rozdílem a je třetí

Vrba nevyhrál ani čtvrtou přípravu roku 2023. Liberec na Malta Cupu přejel Zlín třígólovým rozdílem a je třetí
OBSAHUJE OHLASY

Fukala, Ghali a Preisler. Toť čtvrteční střelci Slovanu Liberec proti Zlínu, kteří na Malta Cupu na tamním národním stadionu Ta Qali rozhodli o konečném třetím místu Slovanu.

V jeho barvách si připsal prvních pětačtyřicet odehraných minut vytáhlý forvard Olatunji, který přitom za souborem Luboše Kozla dorazil teprve ve středu. "Je to dobrý somatotyp, ukázal své schopnosti a mohl by nám pomoc," mínil trenér Slovanu Luboš Kozel.

"Byli jsme lepší a herně jsme dominovali. Zlín měl šance, ale my jsme to zvládli. Vyzkoušeli jsme si na turnaji řadu variant, ale taky jsme našli v naší hře dost chyb," doplnil bývalý šéf Baníku či Dukly.

Pro podještědský celek ze stadionu U Nisy byla pozitivní skutečnost, že Vliegen i jeho náhradník Bačkovský udrželi během svých pětačtyřiceti minut čistá kona..

Ševcům tak ve druhé polovině pracovního týdne nepomohly ani dvě ofenzivní posily Kozák s Balajem a oba proti severočeskému celku vyšli naprázdno. "Měli jsme tolik šancí jako soupeř, on dal tři góly, ale my žádný. Hlavně za stavu 0:0 jsme měli dvě velké šance, ale stále jsme jaloví v koncovce," posteskl si Pavel Vrba.

"Jsem rád, že jsme byli na tomto turnaji, byly tu dobré podmínky. Z našeho pohledu nemůžeme být spokojeni, protože jsme uhráli jen bod," doplnil renomovaný kouč.

Pro předposlední tým FORTUNA:LIGY, který nedokázal triumfovat již desetkrát v řadě, se přitom jednalo o generálku na soutěžní boje s Baníkem Ostrava, který dorazí na jejich Letnou v závěru měsíce.

Ve finále turnaje si to rozdají německý Sandhausen s rakouským Tirolem a exsparťan Matěj Pulkrab se může dočkat ve svém působišti první týmové trofeje.

Přípravný  turnaj Tipsport Malta Cup - o 3. místo:

Slovan Liberec - Trinity Zlín 3:0 (2:0)

Branky: 19. Fukala, 29. Ghali, 59. Preisler. Rozhodčí: Farrugia Cann - Scerri, Apap (všichni Malta).

Liberec: Vliegen (46. Bačkovský) - Gebre Selassie (66. Lehoczki), Prebsl, Purzitidis - Fukala (66. Polyák), Varfolomejev, Valenta (46. Červ), Višinský (46. Frýdek), Preisler - Olatunji (46. Rabušic), Ghali (46. Rondič). Trenér: Kozel.

Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Jeřábek (46. Cedidla) - Didiba (61. Hellebrand), Hlinka (46. Hrubý) - Vukadinovič (46. Dramé), Janetzký (46. Fantiš), Bartošák (74. Slončík) - Kozák (61. Balaj), Silný (46. Čanturišvili). Trenér: Vrba.

S předposledním týmem ligy ještě Vrba nesehrál ani jeden soutěžní duel, ale už se nabízí slovenské branži