Nemáme být z čeho nervózní, jsme optimisty, hlásí před rozjezdem jara šéf ostravské lavičky

Nemáme být z čeho nervózní, jsme optimisty, hlásí před rozjezdem jara šéf ostravské lavičky
OBSAHUJE VIDEO

Baník už na turecké půdě dotrénoval. V pátek sehraje poslední přípravný duel proti Cracovii Krakov a v sobotu míří domů. Jak je s odvedenou prací ostravských hráčů spokojen jejich nadřízený Pavel Hapal?

"Jsem spokojený, že nám vyšlo všechno, co se týká podmínek a počasí. Co jsme chtěli udělat a nějakým způsobem nacvičit, jsme udělali. Ještě nám zbývá poslední týden doma, i když ten bude asi v jiných klimatických podmínkách. Hráči se posunuli hlavně v tom, že na každý trénink jsou maximálně soustředění a koncentrovaní. Trénují s maximálním nasazením. Cítím z nich už trošičku únavu, ale to s tréninky a přípravnými zápasy přichází. Důležité je, abychom si to přenesli domů," uvedl na webu fcb.cz hlavní kouč českého mistra z roku 2004.

Nástupce Pavla Vrby cítí z mužstva větší soudržnost a semknutost, než tomu bylo na startu podzimní části. "Ukazují nám to i zápasy. I když ten zatím poslední jsme prohráli 0:1, myslím, že i v něm jsme podali výborný výkon a cítil jsem, jak i hráči na lavičce s klukama na hřišti žili. A jestli chce být někdo úspěšný, tak tohle je podle mého názoru základ. Hráči si navzájem musí držet palce, hrají za jeden tým, a s tím mohu být taky velice spokojen," doplnil bývalý šéf slovenského národního mužstva.

Toho potěšila i skutečnost, že v Beleku byla s jeho týmem spousta odchovanců akademie. "Jsem za to hrozně rád. Všechny klubu v Česku pracují s tím, že chtějí zabudovávat své odchovance do mužstva. My jich tady máme dost a co je důležité, ti kluci tady nejsou náhodou. Jsou tu proto, že mají kvalitu. Takže věřím, že se všichni brzy prosadí a že brzy budou nosnými hráči Baníku," zaznělo z úst Hapala, podle nějž by mohl v budoucnu nahradit Srdjana Plavšiče mladík Petr Jaroň.

Ostravští vstoupí do jarních bojů z desátého místa a na rozjezd je čeká výjezd do Vrbova Zlínu. Hapal je před vypuknutím soutěžních bojů optimistou. "Kluci to tu odpracovali, nemáme být z čeho nervózní. I když jsme tu jeden zápas prohráli, utkání ukázalo, že mužstvo se o výsledek rvalo, nakonec mělo i šance, které jsme nedali, ale hlavně mužstvo hrálo ve vysokém tempu. Jsme optimisty," ubezpečil ostravské publikum třiapadesátiletý rodák z Kroměříže.