Čelůstka hovoří o návratu na trávníky i své budoucnosti. Podepíše Spartě novou smlouvu?

Čelůstka hovoří o návratu na trávníky i své budoucnosti. Podepíše Spartě novou smlouvu?

Ondřej Čelůstka se vlivem vleklého zranění achillovky od 17. února 2022 v dresu Sparty neobjevil, přesto svou kariéru ještě uzavírat nehodlá. Naopak hledá novou motivaci a pokusí se probudit ještě svého sportovního ducha.

Čelůstka zamířil společně se Spartou na soustředění do Španělska, v kolektivu ovšem prakticky vůbec netrénoval. Buďto se připravoval individuálně, anebo se pokusil rozhýbat v menší skupince spoluhráčů.

„Právě Marbella byla velký milník. Soustředění jsem si dal jako cíl alespoň částečného tréninku. Naskakuji do přihrávkového cvičení, ale cítím, že to není ono, šlacha není příliš silná a pevná,“ svěřil se Čelůstka serveru sport.cz.

Dopředu ho však žene i dánský lodivod. „Hodně cítím podporu trenéra, že se mnou nadále počítá. Samozřejmě za mnou stojí i rodina, tým a důležitá je láska k fotbalu. Dělám ho celý život. Tohle všechno jsou mé hnací motory, nechci to ještě balit. Chuť je a pořád máme tuto sezonu o co hrát, navíc existuje reálná naděje, že bych na jaře mohl naskočit. Titul je velká výzva, kvůli němu jsem do Sparty přišel.“

Nyní se vedení Sparty navíc bude muset zabývat hráčovou budoucností. Třiatřicetiletému stoperovi končí po této sezoně smlouva, která by však v tom lepším případě měla být prodloužena.

„Platí, že se mnou kouč počítá. Celé je to hodně o mně, musím dohnat fyzickou kondici. Už jsem naťukával trenéry, jestli bych mohl dostat menší herní praxi, abych případně nešel z voleje do ostrého zápasu. Smlouva se bude řešit za pochodu během jara,“ přiznal Čelůstka serveru sport.cz.