Bellerín v Barceloně téměř nehraje, návrat do Anglie se ale nekoná. Odmítl nabídku od Evertonu

Bellerín v Barceloně téměř nehraje, návrat do Anglie se ale nekoná. Odmítl nabídku od Evertonu

Hector Bellerín nezažívá v Barceloně ideální angažmá, návrat do Anglie pro něj ale zatím nepřipadá v úvahu. Sedmadvacetiletý pravý obránce měl podle španělského serveru Sport.es odmítnout přesun do Evertonu.

Bellerín odešel do Barcelony po devíti sezonách v Arsenalu a ročním hostování v Betisu Sevilla, herní vytížení ale zdaleka nemá takové, jaké si představoval, na čemž nese vinu i zranění, které na čas během podzimu vyřadilo ze hry.

Přestože Barcelona v podstatě nemá jiného ryzího pravého obránce, trenér Xavi na jeho pozici preferuje Arauja a Koundého, kteří jsou primárně stopeři. Bellerín zasáhl jen do tří ligových zápasů, dvou klání Ligy mistrů a dvou utkání domácího poháru.

Ale ani vysedávání na lavičce Bellerína nepřesvědčilo, aby se vrátil do Anglie, kde prožil většinu dosavadní kariéry a kde patřil v dresu Arsenalu ke klíčovým hráčům. Podle španělských médií totiž chce Bellerín pokračovat v rodném Španělsku. A přestože se o svém dalším hráčském osudu bude Bellerín s vedením Barcelony domlouvat po skončení sezony, jedno ví jistě už teď – do Premier League už se vracet nechce.

Jednou z variant je tak angažmá v Betisu Sevilla, kde loni strávil Bellerín celou sezonu na hostování.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.