Nedovedu si představit, že bych byl v budoucnu trenér nebo asistent, přiznává liberecký Gebre Selassie

Nedovedu si představit, že bych byl v budoucnu trenér nebo asistent, přiznává liberecký Gebre Selassie

Na nedávném Tipsport Malta Cupu se mimo jiné po delší době potkali i bývalí reprezentační spoluhráči (a vlastně také protihráči z bundesligy) Theodor Gebre Selassie a Petr Jiráček.

Oba jsou stejně staří, ale zatímco prvně jmenovaný je stále aktivním hráčem, který obléká od léta 2021 trikot Slovanu Liberec, druhý zmíněný je současným asistentem Pavla Vrby ve Zlíně.

Dlouholetá ikona Werderu si však podobnou dráhu představit nedovede. Alespoň ne v blízké budoucnosti...

"Musím se přiznat, že já si nedovedu představit, že bych byl v budoucnu trenér nebo asistent. Když to chce člověk dělat pořádně, tak je to časově ještě náročnější než být fotbalista," ozřejmil v rozhovoru pro denik.cz hráč ze základní sestavy Luboše Kozla.

Odchod do profesní penze přitom už se přitom v jeho případě nekompromisně přibližuje. Sám exreprezentant se totiž již dříve nechal slyšet, že žádné rekordy v dlouhověkosti lámat nehodlá...

"Je to věc, kterou se zaobírám každý den. Mám určité vize, ale uvidíme, až to bude na pořadu dne," přidal Gebre Selassie, jehož do pokračování nijak netlačí ani rodina a to i přesto, že už se ho starší syn několikrát ptál, proč nezůstal v Brémách.

"On to nevidí tak komplexně jako my dospělí. Chtěli jsme, aby měl českou školu, aby vyrůstal v prostředí, kde si získá kamarády, bude mít jistotu," zakončil bek devátého týmu FORTUNA:LIGY.