Besiktas podal nabídku na sešívaného Ousoua. Na stole leží tři a půl miliónu eur!

Besiktas podal nabídku na sešívaného Ousoua. Na stole leží tři a půl miliónu eur!

Bude se slávistický obránce s iráckými kořeny stěhovat z Edenu už po osmnácti měsících? Vedení sešívaných se na dosavadní nabídku Turků netváří, jednání o přestupu vysokého beka se ale teprve rozjíždějí.   

Besiktas našel v Česku správného obránce, kterého hledal. A černobílí údajně podali oficiální nabídku na švédského reprezentanta iráckého původu Aihama Ousoua , který hraje v pražské Slavii. Těmito slovy uvozuje svou zprávu o možném přestupu na trase Praha - Istanbul turecký web Fotospor, který potvrzuje informace českého deníku Sport o zájmu tureckého giganta o oporu obrany Jindřicha Trpišovského. Obě strany možné transakce se nicméně podle dostupných zdrojů v tuto chvíli rozcházejí ohledně ceny. 

Turecký web nicméně má svou informaci postavenou na textu švédského sportovního deníku SportBladet. Ten ve své zprávě napsal následující: "Dozvěděli jsme se, že Besiktas učinil nabídku třiadvacetiletému švédskému reprezentačnímu obránci Aihamu Ousouovi a aktuálně turecký velkoklub jedná se Slavií Praha. Za středního obránce nabídl tři a půl milionu eur, podle našich zdrojů nicméně  požaduje Slavia Praha za prodej Aihama Ousoua nejméně 5,3 milionu eur,” napsal švédský list. Ousou přitom do Edenu přišel za sumu odhadovanou na 600 tisíc eur. 

Pokud by transakce mezi Besiktasem a Slavii byla realizována a Aiham Ourou kádr Jindřicha Trpišovského opravdu opustil, procenta z přestupové částky by putovala i do Švédska, kde by se o ně podělily bývalé Ousouovy kluby Häcken a GAIS. Slavia nicméně není v tomto případě pod tlakem prodat, okolo Ousoua se už v létě údajně točilo několik velkoklubů a byť je nabídka Besiktase prvním konkrétním vyjádřením zájmu, je pravděpodobné, že interest fotbalového světa o důrazného obránce jen tak neopadne.