Noví cizinci v lize: Výhrou v jackpotu může být australský dravec, Slavia má druhého Deliho. Vytouženou posilu získal i Slovan

Noví cizinci v lize: Výhrou v jackpotu může být australský dravec, Slavia má druhého Deliho. Vytouženou posilu získal i Slovan
PŘED SEZONOU

Už tento víkend začne jarní část Fortuna:ligy, v níž fanoušci uvidí hned několik nových tváří. A samozřejmě i těch ze zahraničí. Kdo z nich se stane trefou do černého? Vybrali jsme pro vás pět nejzajímavějších cizinců, které se během zimy povedlo zlákat do české nejvyšší soutěže.

Awer Mabil (27 let, AC Sparta Praha)

Rychlost, skvělé vedení míče, schopnost volit netradiční fotbalová řešení. Takové jsou přednosti Australana Awera Mabila, který se stal jednou ze čtyř zahraničních posil Sparty. Právě tenhle ofenzivní dříč má ale největší šanci na základ. A zdaleka nejen proto, že ho trenér Brian Priske vedl už v dánském Midtjyllandu. Otázkou samozřejmě je, jak mu bude chutnat práce směrem do zatažené obrany, navíc toho na podzim ve španělském Cádizu moc neodehrál. Zato se však zúčastnil mistrovství světa v Kataru, kde v roli střídajícího hráče naskočil do dvou zápasů.
“Pod trenérem Priskem jsem hrál svůj nejlepší fotbal. Známe se opravdu dobře. Je to ambiciózní chlapík, takže máme tyhle ambice společné. A dokázat to tady bude naším cílem,“ uvedl Mabil pro web Sparty. “Za všechno hovoří, že na šampionátu v Kataru reprezentoval svou zemi. Je to týmový hráč, velmi pracovitý, navíc s vyváženou ofenzivou a defenzivou. Umí střílet góly i sbírat asistence,“ řekl o zajímavé posile sám Priske.