Jsem rád, že běžecky stíhám Diabymu i Frimpongovi, říká Hložek, který si na hřišti rozumí také s hvězdným Wirtzem

Jsem rád, že běžecky stíhám Diabymu i Frimpongovi, říká Hložek, který si na hřišti rozumí také s hvězdným Wirtzem

Protože již působí dvacetiletý exsparťan Adam Hložek v Bay Areně, kde je doma Bayer Leverkusen, více než půl roku, největší rozdíl mezi českou nejvyšší soutěží a bundesligou má dobře zmapovaný.

"Nejvíc jsem to pociťoval v intenzitě, ať už při trénincích, nebo v zápasech. Pamatuji si, že když jsme hráli první kolo Německého poháru proti třetiligovému soupeři, tak jsem si myslel, že to asi nebudou úplně dobří hráči. Vyvedli mě z omylu, prohráli jsme 3:4 a překvapivě vypadli. Potom jsem si v duchu říkal, co mě asi čeká v bundeslize. Jak čas šel, tak jsem si začal postupně zvykat. Je to každým zápasem lepší a lepší," ujistil v rámci interview pro magazín Gôl svěřenec španělského kouče Xabi Alonsa.

Od loňského léta už nasbíral za Leverkusen jednadvaceti soutěžních startů a i když vždy nešlo o základní sestavu, herní trend Bayeru se mu evidentně zachytit podařilo. Jak se mu hraje s taktéž perspektivními rychlíky typu Diabyho či Frimponga? "Hraje se mi s nimi dobře, protože když na mě jde třeba balon, tak vím, že po pravé straně mám Frimponga a nad ním ještě Diabyho. Když se mi přihrávka na jednoho z nich povede, tak už můžu běžet před branku, protože je reálné, že soupeřům utečou. Rychlé přechody do útoku máme i natrénované, jsme z nich nebezpeční a jsem rád, že s nimi běžecky stíhám," ozřejmil krajan čerstvě sedmadvacetiletého Patrika Schicka, který jedním dechem připouští, že na hru poslepu to s nimi ještě není. "Ještě nejsme za půl roku tak sehraní, myslím si, že naše vzájemná souhra bude ještě chvilku trvat. Ale i já jim nedám občas ideální balon, že je přesně nebo včas nenajdu a ideálně si nevyhovíme. Takhle to ve fotbale mezi útočníky prostě funguje.“

Po delší pauze se Bayeru vrátil do hry německý supertalent Florian Wirtz, který si před pár dny proti M'gladbachu připsal prvních šestnáct minut v sezoně. I z jeho kvalit by mohl Hložek již brzy těžit. "Konkurenční prostředí je tady prostě velké, trenér pak mívá víc variant, jak tým poskládat. Už jsme spolu trénovali nebo hráli přípravné zápasy. Musím říct, že je to vynikající hráč se strašně velkým potenciálem. Na hřišti si rozumíme a určitě nám hodně pomůže ve druhé polovině sezony," doplnil český reprezentant, který ve středu skóroval proti Bochumi a v neděli čeká jeho tým derby s Dortmundem.

"Trenér nám před startem bundesligového jara řekl, že máme tři cíle. Vyhrát první tři utkání, první úkol jsme v neděli v Gladbachu splnili. Teď musíme zvládnout ještě zbývající dva. Doma hrajeme dobře, fanoušci nás určitě poženou, tak věřím, že se nám to povede. S Dortmundem to bude těžký zápas, na podzim jsme se u nich přesvědčili, že se nechají porazit, že nejsou tak dominantní jako Bayern. V neděli se doma nečekaně nadřeli na výhru 4:3 s Augsburgem. Ale bundesliga je tak vyrovnaná, že i poslední může obrat o body týmy ze špice tabulky. U nás tomu tak většinou není," prohlásil zástupce aktuálně devátého celku nejvyšší německé soutěže, který nyní táhne i s přípravou šňůru čtyř triumfů v řadě.

Šest hráčů, kteří mohou být předmětem rozmluv mezi Rosickým a Priskem v souvislosti s letním přestupovým oknem?

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.