Kozel: Mužstvo je spolu přes půl roku. Věřím, že budeme silnější i bez hráčů, kteří odešli

Kozel: Mužstvo je spolu přes půl roku. Věřím, že budeme silnější i bez hráčů, kteří odešli

Trenér Liberce Luboš Kozel věří, že navzdory ztrátě dvou podzimních opor Micka van Burena a Maksyma Talovjerova zabojují Severočeši ve vyrovnané tabulce o vyšší příčky. Podle jednapadesátiletého kouče bude důležitý už vstup do jarní části, s týmem chce uspět i v poháru. Kozel zároveň doufá, že Slovan ještě přivede do konce přestupového období nějakou posilu.

Liberec je po 16 kolech devátý, na první šestku a skupinu o titul ale ztrácí jediný bod. Na podzim ho střelecky táhl s devíti góly Van Buren, kterého si Slavia stejně jako stopera Talovjerova stáhla během zimy z hostování. „Pracovali jsme na tom, aby byl jejich odchod znát co nejméně. Věřím, že díky tomu, že je mužstvo přes půl roku spolu, budeme silnější i bez hráčů, kteří odešli," citoval web Slovanu Kozlova slova z dnešní tiskové konference.

Podle Kozla není úplně vyloučené, že by se Van Buren s Talovjerovem mohli ještě pod Ještěd na jaře vrátit. Není to ale příliš pravděpodobné. „Zprávy jsou takové, že se tu Mick van Buren už asi neobjeví. U Maksyma by se dalo říct, že je to určitě pravděpodobnější než u Micka. Ale je to otázka jednání," řekl někdejší trenér Jablonce, Baníku Ostrava nebo pražské Dukly. „Snažíme se ještě pracovat na doplnění mužstva. Neříkám, že to dopadne či nikoliv, není ale úplně klid, že bychom nic neřešili," doplnil.

Liberecký kádr opustili i další hosté Jan Stejskal s Janem Matouškem a guinejský záložník Kamso Mara. Ze Sparty přišel na hostování brankář Hugo Jan Bačkovský a do útoku z kyperského celku AEK Larnaka Nigerijec Victor Olatunji. Ten stihl zasáhnout do jednoho přípravného zápasu a pomoct Slovanu ke třetímu místu na Tipsport Malta Cupu.

„Nevím, jestli se dá říct, že se jednalo o plnohodnotnou zimní přípravu, protože trvala jen tři týdny. Týden jsme strávili tady a poté byli skoro dva týdny na Maltě. Příprava byla velmi krátká," podotkl Kozel, jehož svěřenci během zimní pauzy prohráli jediný z pěti přípravných duelů.

Liberec zahájí jarní část nejvyšší soutěže v neděli doma proti Pardubicím. „Je to velice ošidné, první zápasy jsou vždy specifické. Svádí to k podcenění, ale to tam vůbec nesmí být. Pardubice jsou velice fotbalové mužstvo, už závěr podzimu měly dobrý," uvedl Kozel, který doufá, že se o víkendu bude hrát v zimním počasí na dostatečně kvalitním hřišti.

„Fotbal je sice celoroční sport, ale je škoda, že se hodně utkání hraje v takových podmínkách a v létě je zbytečně dlouhá pauza. Dnes jsem byl poprvé mírně optimističtější, protože jsem poprvé od návratu viděl na stadionu zelené hřiště," dodal.