Jsem rád, že jsem konečně někde jako stálý hráč. Určitě to je lepší pro můj klid v hlavě, hlásí Matoušek

Jsem rád, že jsem konečně někde jako stálý hráč. Určitě to je lepší pro můj klid v hlavě, hlásí Matoušek
OBSAHUJE VIDEO

Ofenzivní univerzál Jan Matoušek věří, že Bohemians 1905 pomůže zacelit mezeru po podzimním odchodu klíčových hráčů Petra Hronka a Romana Květa a nalezne své staré já. Těší ho, že se po konci červnového hostování ze Slavie stane kmenovým hráčem "Klokanů". Motivací v novém angažmá mu je i kapitán vršovického celku Josef Jindřišek, v 41 letech nejstarší hráč ligy. Řekl to na tiskové konferenci a pro ČTK.

„Jsem hrozně šťastný, že tady vůbec můžu být. Vím, že to bude těžší, protože Květáka (Květa) znám z Příbrami a s takovou formou, jakou hrál, jsem ho snad v životě neviděl. Hrončus (Hronek) už hodně dlouho podával dobré výkony. Určitě to bude těžký úkol, ale myslím si, že když v sobě najdu starého Matyho, neměl by to být problém," řekl Matoušek.

Spolu s ním posílil ofenzivu Pražanů i Aleš Čermák z mistrovské Plzně. „Tlak je vždycky, ale tím, že odešli klíčoví hráči, měli bychom je my nově příchozí zastoupit. Tlak je o to větší, protože za poslední dva roky měli opravdu dobrá čísla. Jak já, tak Červus (Čermák) uděláme všechno pro to, aby se to povedlo," prohlásil čtyřiadvacetiletý Matoušek.

Do Bohemians přišel v prosinci výměnou za Hronka na půlroční hostování. Protože mu ve Slavii v červnu vyprší čtyřletá smlouva, podepsal u Botiče novou do konce roku 2025. Předtím působil na hostování v Jablonci a Liberci.

„Jsem rád, že jsem konečně někde jako stálý hráč. Kdyby se mi tady půlrok povedl a zase bych šel jinam na hostování, bylo by to demotivující. Jelikož se mi to tady může povést a budu tady další tři roky, můžu na to hned následující sezonu s tím samým týmem navázat. Je to určitě lepší pro mou budoucnost a klid v hlavě," uvedl Matoušek.

Těší ho i zdravotní stav. „Dva roky jsem se zabýval zraněním. Před nějakou dobou problémy odešly a je nejvyšší čas nastartovat se a být zpátky takový, jakého mě všichni znali," konstatoval někdejší mládežnický reprezentant.

V Bohemians se sešel s dlouholetou oporou klubu Jindřiškem. „Každý den koukám, jak to zvládá s úplným klidem. Přijde mi, že mě to bolí víc než jeho, což je možná pravda. Je to hrozně motivující. Je skvělé vidět někoho, kdo se takhle dlouho drží fit a v takové formě. Furt může hrát v klidu první ligu. Byl bych rád, kdybych mohl dosáhnout toho samého, ale jelikož jsme úplně jiné typy, tak možná budu končit o chvilku dřív. To ukáže čas," podotkl Matoušek.

Doufá, že Pražanům pomůže góly i asistencemi. V 11 podzimních ligových duelech za Liberec nebodoval. „Kdybych sem přestoupil z Příbrami, řekl bych, že dám třeba deset gólů. Teď jsem ale sezony neměl moc gólově obsáhlé. Měl jsem zranění, ze kterých jsem se dostal. Pomalu jsem se zvedl a už mi chybí jen body, kterých chci dosáhnout tady. Postupnými krůčky musím jít výš a výš. Byl bych rád, kdyby pár gólů bylo," řekl Matoušek.

V ligové kariéře vstřelil 19 branek, nejvíce - pět - dal Bohemians. „Nebyl to zvláštní pocit sem přijít. Góly jsem mohl dát i jiným týmům, zrovna to byla Bohemka. Teď mě to trochu mrzí zpětně. Vždycky, když jsem sem přijel jako soupeř, jsem si ten zápas hrozně užíval, protože fanoušci tady celý zápas fandí a přijde pomalu plný stadion. To je jenom v pár klubech u nás. Na to se hrozně těším," poznamenal Matoušek.

Bohemians začnou ligové jaro v sobotu proti Teplicím

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.