Nejvěrnější "držáci" FORTUNA:LIGY, pro které je přelétavost mezi kluby skoro až sprostým slovem

Nejvěrnější "držáci" FORTUNA:LIGY, pro které je přelétavost mezi kluby skoro až sprostým slovem
PŘED SEZONOU

Klubová oddanost se v posledních letech příliš nenosí. Čest všem výjimkám a hráčům, kteří nejsou přelétaví a neustále nehledají "nové výzvy". Ze zahraničí by tento příměr seděl například na Tottiho, Terryho či Gerrarda, kteří opustili srdeční místa až na samém sklonku zářivých kariér. I v rámci FORTUNA:LIGY je tam venku pořád pár fotbalistů, které zdobí loajalita a věrnost ke stejným barvám a právě teď se na některé nejznámější z nich podíváme...

Naší podmínkou bylo jen to, aby už byli k zastižení v jednom dresu alespoň deset let. Když už někdo někde stráví dekádu či více, o něčem už to vypovídá. Tím spíš ve fotbalovém světě, ve kterém se věci dokáží měnit z hodinu za hodinu.

Lukáš Hejda (FC Viktoria Plzeň)

V současnosti dvaatřicetiletý Lukáš Hejda už je nějaký čas kapitán mistrovské Viktorie a jedním z nejrespektovanějších středních obránců nejvyšší tuzemské soutěže.

Odchovanec Sparty, za jejíž první tým toho až tak moc neodehrál, dříve prošel také Jabloncem a Příbramí, nicméně jeho srdeční zastávkou se staly až Štruncovy sady.

Plzeň posílil v červenci 2012, což znamená, že už v tamních modročervených barvách "zařezává" jedenáctým rokem.

Když na západ Čech přicházel, měl na kontě jeden titul z ročníku 2009/2010, aktuálně už je však na šesti primátech a bilance to nemusí být konečná.

Tím spíš, že družina trenéra Michala Bílka vládne peletonu i v současnosti a on sám má zatím v Doosan aréně platný kontrakt do 30. června 2024.