"Odnese" to Fortelný? Po Daňkovi vábí Rosický na rudou stranu metropole i tohoto talentovaného mládežníka...

"Odnese" to Fortelný? Po Daňkovi vábí Rosický na rudou stranu metropole i tohoto talentovaného mládežníka...

Když Sparta nakupovala na Hané naposledy, loni v létě si z tamního Androva stadionu "vyzobla" českého reprezentanta do jednadvaceti let Kryštofa Daňka, za něhož zaplatila okolo 30 milionů korun.

A v letošním roce se může obchodně do Olomouce vrátit ještě jednou, byť už to nebude tak nákladná transakce. V hledáčku sportovního ředitele letenského "S" Tomáše Rosického totiž uvízl nadějný dorostenec Roman Mokrovics.

Je jasné, že by nešlo o okamžitou posilu pro první tým Briana Priskeho, který hodlá se čtyřmi lednovými posilami ze zahraničí ještě zabojovat o ligový titul, nicméně výhledově by mohl začít dostávat šanci v druholigovém béčku.

Českému reprezentantovi do 17 let, který zvládne zakončení oběma nohama a mezi jeho silné stránky patří pohyb ve vápně a rychlé zakončení, je šestnáct let (ročník 2006) a momentálně v modrobílých barvách nastupuje převážně za starší dorost (U19).

Aktuálně třetí tým FORTUNA:LIGY by mohl talentovaného teenagera získat do svých řad i díky záložníkovi Janu Fortelnému. Ten je sice momentálně v kádru Václava Jílka pouze zapůjčen, ale "na konci dne" by mohl na tamní adrese zakotvit i natrvalo.

"Fortelný je součást tohoto jednání. Jsou tam nějaké ambice rodičů, nějaká škola. I o tomto se jedná," prozradil Deníku Sport sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

Další kolo jednání by mohlo proběhnout poslední lednovou sobotu, kdy na sebe oba kluby narazí v rámci úvodního jarního kola.

Šest hráčů, kteří mohou být předmětem rozmluv mezi Rosickým a Priskem v souvislosti s letním přestupovým oknem?