McKennieho dny jsou v Juventusu sečteny, míří na Ostrovy

McKennieho dny jsou v Juventusu sečteny, míří na Ostrovy

Americký záložník Weston McKennie po dvou a půl letech opouští Juventus a ve své dosavadní kariéře si zahraje již v třetí elitní soutěži. Minimálně na půlroční hostování jej získal Leeds United. 

Weston McKennie strávil v turínském Juventusu dva a půl roku. Nejprve si jej Bianconeri půjčili, poté využili opci na přestup a Schalke celkem zaplatili přes 25 milionů eur. Podobná situace nastává i nyní.

Kouč Staré dámy Massimiliano Allegri potvrdil, že americký záložník opouští tým a míří na zdravotní prohlídku do Leedsu. Aktuálně patnáctý celek získá střelce letošních tří ligových gólů na půlroční hostování s následnou opcí na trvalý přesun.

Podle Sky Sport Italia zaplatí Leeds za půjčku 1,5 milionu eur, pokud následně uplatní opci, dorazí do Turína dalších 35 milionů eur. Opce by měla být uplatněna automaticky v případě splnění určitých podmínek. Jednou z nich je udržení Leedsu v nejvyšší anglické soutěži.

Sky Sport Italia dodává, že McKennie již hovořil se šéfem Leedsu Jessem Marschem a že se již nemůže dočkat přesunu na Elland Road.