Přesun do Vietnamu se zatím nekoná. Nguyena země jeho předků láká, ale dál se chystá se Slováckem

Přesun do Vietnamu se zatím nekoná. Nguyena země jeho předků láká, ale dál se chystá se Slováckem

Brankář Filip Nguyen se chystá se Slováckem i na další zápas. Gólman s vietnamskými kořeny po sobotní výhře 1:0 nad Českými Budějovicemi v 17. kole první ligy novinářům prozradil, že v otázce jeho možného přestupu do vlasti svých předků není nic nového.

Nguyena láká do Hanoje tamní přední klub. Rád by třicetiletého brankáře získal už dřív než v letní pauze, čas má do konce ledna. Ve Slovácku o zájmu z východu vědí, nicméně situace se zatím nijak neposunula dál. „Mám smlouvu se Slováckem, připravoval jsem se na dnešní zápas a budu se připravovat i na další příští sobotu doma s Olomoucí," řekl Nguyen, který do Slovácka přišel z Liberce.

Sám neví, zda se do konce přestupního termínu může něco změnit. „To jsou věci, které já neovlivním, takže nemá cenu se tím nějak zaobírat. Já vždycky říkám, že co se má stát, se stane. Věřím, že to dopadne dobře," uvedl Nguyen.

Dnes přispěl svým výkonem k tříbodovému vstupu do jara. „Z psychologického hlediska to jsou tři velmi důležité body. Tabulka je velmi vyrovnaná, takže je to skvělý začátek," konstatoval Nguyen, který vychytal čtvrtou nulu v ligové sezoně.

Zatrnulo mu po necelé čtvrthodině, kdy Jakub Hora po jeho nedůrazném odkopu málem skóroval do opuštěné branky. „Trefil to parádně, ale Káca (kapitán Michal Kadlec) to zachránil. Nevím, zda bych to stihl já, spíš se mi honilo hlavou, abychom se nesrazili, ale dobře to dopadlo," prohlásil Nguyen.

Na vině na špatném odkopu mohl být i těžký terén. „Bylo to zapískované. Sice jsme na tom trénovali, ale takové povrchy nenahrávají kvalitnímu fotbalu," podotkl Nguyen.