Matušovič přesídlil do role televizního experta. Jak to bude s trénováním v Havířově a co řekl o ostravském Baníku?

Matušovič přesídlil do role televizního experta. Jak to bude s trénováním v Havířově a co řekl o ostravském Baníku?
ROZHOVOR

Kdysi střílel góly za Baník i pražskou Spartu, patřil k nejpopulárnějším hráčům ligy. Dnes trénuje divizní Havířov a na jaře ho budeme vídat v roli nového experta O2 TV Sport. To je příběh Miroslava Matušoviče, jenž na startu druhé části sezony promluvil v rozhovoru pro eFotbal.

Jak vidíte šance Baníku v jarní části sezony?
Podle mě se bude šplhat tabulkou nahoru. Start ročníku mu sice vůbec nevyšel, po změně trenéra se ale výkony mužstva rapidně zlepšily. Zápasy, které měli kluci zvládnout, pod Pavlem Hapalem i zvládli. Také samotná příprava napověděla, že by progres měl pokračovat, že Baník bude dál stoupat. Jako klíčové pak vidím to, že se podařilo udržet Ladislava Almásiho se Srdjanem Plavčičem.

Bylo podle vás chybou, že Hapal nepřišel k týmu už v létě?
To si neodvážím tvrdit. Pavlu Vrbovi to sice nevyšlo, pořád je to ale mimořádně úspěšný trenér, nebo alespoň byl. Jeho návrat do Baníku podle představ nedopadl, po bitvě je ale každý generál. Určitě bych vedení nijak nevyčítal, že když se konečně naskytla šance, tak Vrbu ulovili.

Zmínil jste rychlíka Plavčiše. Jaký na něj máte názor?
Ten se mi líbí moc. Má fakt skvělý driblink, dovolí si jeden na jednoho. Na svém postu je to rozhodně rozdílový hráč. Dokazoval to i ve Spartě, ve Slavii už tolik ne. Možná ale potřeboval pouze cítit větší důvěru, což se mu splnilo teď v Ostravě. Dostal zde větší minutáž a každému ukazuje, že fotbal hrát umí. Je skvělé, že bude dres Ostravy nosit i na jaře.

Stane se podle vás Baník černým koněm soutěže?
Za mě říkám, že jo. Tabulka je letos strašně vyrovnaná, zrovna Baník půjde ale nahoru. Zvlášť po příchodu Luďka Mikloška, který by měl určit jasný směr a řád.

Vy sám budete na jaře ligovému fotbalu hodně blízko, stal jste se totiž novou posilou O2 TV Sport. Jak se těšíte na tuto roli?
Samozřejmě hodně. Já jsem fotbal v televizi spolukomentoval už několikrát, vzhledem k mému působení v Havířově jsem se ale nějakým pravidelným expertem stát bohužel nemohl. Teď jsem ovšem vycítil, že nastal čas se posunout zas o kus dál. To jsem řekl i na schůzce s Petrem Svěceným a Davidem Sobiškem, kteří se mě rozhodli přibrat do party. Jsem za to moc rád. Půjde o trochu větší závazek než doteď a já se na to už moc těším.

Zvládnete to skloubit s rolí kouče Havířova?
Možná úplně ne, ale uvidíme, co se stane u nás v klubu. Všechno má svůj začátek a konec. Jsem si toho plně vědomý a možná přišel čas to řešit. Upřímně totiž říkám, že bych asi chtěl trošku změnu.

Chýlí se tak vaše havířovské angažmá ke konci?
Cítím to tak. Z boje ale nikdy neutíkám a jsem zvyklý na tlak, což jsem dokázal i svým přestupem z Baníku do Sparty. V Havířově jsem však i členem výkonného výboru. K tomu klubu mám hluboký vztah a budu ho mít už vždycky. Teď je třeba se o tom pobavit a vyvodit pak z toho patřičné důsledky.