Viděli jsme nástup budoucího mistra, titul už nepustí, říká Vízek o Slavii. Co nechápe u Sparty?

Viděli jsme nástup budoucího mistra, titul už nepustí, říká Vízek o Slavii. Co nechápe u Sparty?

Plzeň nečekaná domácí prohra, Sparta venkovní remíza a Slavia jasný triumf před domácím publikem. Toť bilance tuzemské špičky v prvním jarním kole FORTUNA:LIGY. Jak se líbily výkony největších domácích klubů Ladislavu Vízkovi?

Podle něj to bude hodně zajímavý půlrok a titul by se podle něj měl z Doosan arény za pár měsíců opět přesunovat do Edenu.

"Začalo to velmi překvapivě. Vůbec se nečekalo, že Plzeň a Sparta ztratí. Pro Plzeň je prohra s Hradcem obrovská ztráta. No a Slavia? Ta vypadá velmi dobře. Zbývá ještě spousta kol, ale tohle první už něco naznačilo. Slavia šanci naprosto využila a viděli jsme nástup budoucího mistra, alespoň podle mě. Titul už nepustí," zavěštil si v interview pro tn.nova.cz čerstvě osmašedesátiletý expert.

U tabulkově třetího letenského "S", který nyní ztrácí na vedoucího rivala z druhé strany řeky sedm bodů, se známý glosátor zdejší branže zastavil. Co přesně na sparťanské politice nechápe?

"Pro Spartu to byl v Olomouci těžký zápas. Remíza je ale pro ni velká ztráta. Sparta mluvila o tom, že měla dobrou přípravu, ale herně úplně nenadchla. Hodně to ale bylo také o Olomouci. Je to hodně běhavý mančaft a špatně se proti ní hraje. Nicméně Sparta se bude určitě zlepšovat, musí ale hodně přidat. Sparta udělá čtyři posily, mluví o nich, jak se jí povedly, že jsou výborné a v základu není ani jedna. Je to divné. Nechápu to. Sparta je obecně zvláštní mužstvo. Když si posily chválím, tak mají hrát. Pokud je nehraju, tak to pro mě nejsou posily," kritizoval trenérský štáb dvanáctinásobného mistra Česka bývalý křídelník Dukly či Le Havru.

Tahle Plzeň neměla říz, Sparta ráda za bod, Slavii spasil roztomile mluvící Van Buren. A pozor: zas přiletěl Orel...