Cavani a spol. přišli o šéfa, tápající Valencia se rozloučila s Gattusem s osmnáctiměsíčním předstihem

Cavani a spol. přišli o šéfa, tápající Valencia se rozloučila s Gattusem s osmnáctiměsíčním předstihem

Známý Ital Gennaro Gattuso, jenž patřil ve své hráčské kariéře k nekompromisním buldokům, už není trenérem Valencie. Mistr světa z roku 2006, který se pohybuje na trenérské mapě již přesně dekádu, skončil u týmu "netopýrů" kvůli špatným výsledkům. 

Z posledních deseti zápasů ve španělské lize vyhrála Valencie je jednou, a to 10. listopadu. V neděli podlehla 0:1 ve Valladolidu, klesla až na čtrnácté místo a od sestupového pásma ji dělí bod.

Vedení tradičního účastníka LaLigy v úvodu tohoto pracovního týdne oznámilo, že mužstvo prozatím povede manažer Voro González.

Bývalý italský reprezentant přišel na Pyrenejský poloostrov před sezonou a podepsal smlouvu na dva roky. Nakonec však vydržel pouhého půl roku.

Pětačtyřicetiletý kouč předtím trénoval Neapol, Sion, OFI Kréta, Palermo nebo AC Milán, se kterým slavil největší úspěchy během hráčské kariéry.

Celek ze stadionu Mestalla, jehož trikot aktuálně oblékají také známí útočníci jako Justin Kluivert či Edinson Cavani, byl již osmou trenérskou zastávkou jeho kariéry.

Foto: Valencia C.F.