Škrtel: Vidím fotbal zase z jiné stránky než dřív. V podstatě si chodím zahrát za klobásu a za pivo

Škrtel: Vidím fotbal zase z jiné stránky než dřív. V podstatě si chodím zahrát za klobásu a za pivo

104 mezinárodními starty ověnčený Martin Škrtel (38) už sice není součastí dění na nejvyšší úrovni, ale se svým milovaným sportem se úplně nerozloučil. Už několik měsíců totiž nastupuje v osmé nejvyšší slovenské soutěži a obléká dres K Hajskala Ráztočno, což je jeho rodná vesnice.

"Chodím hrát osmou ligu u nás na dědině," citoval server tn.cz slova čtyřnásobného nejlepšího hráče našich východních sousedů, který se nyní věnuje jen sportu, co mu udrží v pořádku záda - chodí do posilovny a věnuje se fyzioterapii.

Když loni ve "slovenském pralese" debutoval, Ráztočno se dočkalo rekordní divácké návštěvy. "Všichni si ze začátku mysleli, že to bude pouze jeden zápas, takže tehdy na ten první přišlo asi 2 100 lidí. Bylo to víc než někde u nás na první lize. Jak těch zápasů bylo ale víc a víc, tak diváků začalo chodit méně. Někdy je to 500, někdy 600, je to různé. Ale je to něco jiného. Vidím fotbal zase z jiné stránky, než jsem ho viděl dřív. V podstatě si chodím zahrát za klobásu a za pivo," ozřejmil bývalý dlouholetý zadák Liverpoolu, jenž se loučil s profesionálním fotbalem v barvách Spartaku Trnava.

Když se vrátí do nižší soutěže tak velké jméno, je obvyklé, že se na něm chtějí soupeři vytáhnout a jejich motivace je obrovská. Jakou má zkušenost v tomto směru? "Všichni jsou féroví. Je tam vzájemný respekt. Ani já jsem nepřišel k nám na dědinu si něco dokazovat. Jsem tam kvůli tomu, že chci pořád hrát fotbal. Spíš je to horší s fanoušky. Už jsem si vyslechl asi všechno, ale to k tomu patří. Zatím mě to všechno baví, a pokud mě to bude bavit i dál, tak bych chtěl pokračovat," zakončil rázný stoper.

Podle jeho slov tak rozhodně nejde o jeho rozlučkou sezonu...

LIVE: TRANSFER DAY DEADLINE!