Určitě chci skončit v zahraničí, na Slovensku si fotbal už představit nedokážu, přiznal Hamšík

Určitě chci skončit v zahraničí, na Slovensku si fotbal už představit nedokážu, přiznal Hamšík
ROZHOVOR

Dlouholetý kapitán slovenské reprezentace a čerstvý držitel Řádu Ľudovíta Štúra za mimořádné zásluhy o rozvoj Slovenska v oblasti sportu Marek Hamšík (35) se po konci v národním týmu plně soustředí na Trabzonspor, za který hraje od léta 2021. Přestože legenda SSC Neapol na hřišti ještě neřekla poslední slovo, už teď myslí na budoucnost, chce se věnovat rozvoji mladých talentů.

Trabzonspor ztrácí v turecké lize deset bodů na vedoucí Galatasaray. Pomýšlíte ještě na obhajobu?

"Na začátku února hrajeme s Galatasarayem, takže náskok můžeme snížit. Musíme však zvládnout předchozí dva zápasy, venku s Hataysporem a doma s Antalyasporem. Pokud vyhrajeme, budeme to mít dobře rozběhnuté. Ale Galatasaray má zatím dobrou sezonu. V lize táhnou devítizápasovou vítěznou sérii, je těžké je dohnat."

Klubovou kariéru plánujete ukončit v zahraničí, nebo byste si chtěl před sportovním důchodem zahrát doma jako například Martin Škrtel?

"Určitě chci skončit v zahraničí, na Slovensku si fotbal už představit nedokážu."

Chtěl byste se stát trenérem, nebo vás láká spíše pozice funkcionáře?

"Láká mě trenérská kariéra. Až pověsím kopačky na hřebík, plánuju pracovat jako mládežnický trenér. Mám vlastní akademii a rád bych klukům předal poznatky a zkušenosti. Myslím, že jim mám co nabídnout. Moc se na to těším, bude to pro mě něco nového."