Sparta měla přivést alespoň jednu posilu do základu. A hlavně novou desítku, říká trenér Pulpit

Sparta měla přivést alespoň jednu posilu do základu. A hlavně novou desítku, říká trenér Pulpit
ROZHOVOR

Jarní část FORTUNA:LIGY ještě ani pořádně nezačala a do čela se už dostal nový lídr tabulky. Je jím Slavia, která jako jediný tým z elitní trojky na startu nezaváhala. Porazila 5:1 Jablonec, zatímco Plzeň padla 1:2 s Hradcem a Sparta remizovala 1:1 v Olomouci. Jaký dojem udělal silný ligový trojlístek na trenéra a fotbalového experta Martina Pulpita?

“Start jara a hned velké překvapení, Plzeň doma prohrála s Hradcem. Navíc zaváhala i Sparta, která propásla možnost se trochu dotáhnout k vrcholu tabulky. Že na úvod jara ztratí hned dva kluby z top trojky, to asi nikdo nečekal. Těžko říct, proč tomu tak bylo, svou roli ale mohla sehrát i dlouhá zimní přestávka,“ zapřemítal Pulpit v rozhovoru pro eFotbal.

Až nečekaně brzy se tak do sedla dostali sešívaní. Ti podobné klopýtnutí odmítli a doma rozstříleli Jablonec. “I Slavia pro mě byla ale nečitelná, ani jí první poločas moc nevyšel. V tom druhém už byla ale v laufu a soupeře zdemolovala. Hned na startu jara se tak dostala o bod před Plzeň, což hráče Viktorky dostává trochu pod tlak. Oni samí takový výsledek určitě nečekali,“ dodal zkušený trenér.

A vyzdvihl výkon Nizozemce Micka Van Burena, jenž se v zimě vrátil do Slavie z Liberce. V prvním jarním kole šel na plac až v druhé půli, gólem a asistencí však Jablonci výrazně přistřihl křídla.

“Právě Van Buren může být podle mě tím, kdo ve Slavii zastane pozici prvního útočníka. Góly dával už na podzim v Liberci a může je sázet i teď, po návratu do Slavie. Je to o tom, aby cítil důvěru trenéra, aby hrál a zůstal produktivní. Šanci si určitě zaslouží,“ konstatoval Pulpit.

A přešel ke Spartě, která ho výkonem na Hané zrovna dvakrát nenadchla. “Furt si myslím, že ve srovnání třeba se Slavií jí pořád něco chybí. Hlavní rozdíl vidím v útočné fázi. V ofenzivě má Sparta zkrátka problém a platilo to i v Olomouci. Jasně, Sigma byla hodně těžký soupeř, i tak se ale asi čekalo, že Sparta ten zápas zvládne. Ani herně to však dobré moc nebylo,“ uvedl zkušený kouč

Toho lehce zarazil i pohled na sestavu Letenských. “Trenér Priske dostal v zimě celkem volné ruce. Přivedl si čtyři nové zahraniční hráče, žádného z nich však v Olomouci nezačlenil do základu. Trochu mě to překvapilo. Ono dělat pouze posily, u kterých se uvidí, zda to klapne nebo ne, si teď totiž Sparta nemůže moc dobře dovolit. Ten tlak je tam už tak velký, že majitel klubu musí chtít úspěch hned. Proto si myslím, že vedení klubu mělo v zimě přivést alespoň jednoho hráče, který by ihned zaplul do základu,“ podotkl Pulpit.

A co říká na to, že se po zimní pauze ocitli v dost nekomfortní pozici mladí dravci Kryštof Daněk s Adamem Karabcem, kteří do sestavy Letenských mají rázem hodně daleko?

“Mně je líto hlavně Daňka, jehož považuji za celkem velký talent. To u Karabce je třeba vnímat, že šancí ve Spartě dostal už několik a ne vždycky s nimi naložil tak, jak by všichni čekali. V roli režiséra zatím neprokázal takový um, aby si základ zasloužil. Myslel jsem si, že právě na klíčovou pozici desítky přivede Sparta v zimě velkou posilu, to se ale nestalo. A i v tomhle tak zaostává za Slavií, která je na tomto prostoru mnohem nebezpečnější,“ řekl Pulpit s tím, že Daněk s Karabcem hlavně nesmí nic zabalit.

“Musí zůstat trpěliví, dál tvrdě pracovat. A každým tréninkem i každou minutáží pak zkoušet trenérovi ukázat, že se v nich třeba mýlí,“ uzavřel.