Zimní nákupy signalizují letní výprodej. Na vylidnění kabiny Chelsea by mohl znovu profitovat Arsenal

Zimní nákupy signalizují letní výprodej. Na vylidnění kabiny Chelsea by mohl znovu profitovat Arsenal

Londýnská Chelsea má za sebou divoké zimní přestupové okno. Bídný podzim donutil vedení londýnského klubu masivně investovat do svého kádru a investice jsou odhadovány ve výši 300 milionů liber. Masivní nákupy v zimě však signalizují letní výprodej. Na vylidnění kabiny na Stamford Bridge by mohl znovu profitovat Arsenal.

Britský deník Guardian se zaobíral velkým množstvím hráčů v kádru Blues, kteří na jaře zřejmě nedostanou příliš herního prostoru. Předpokládá se, že budou vloženi na přestupní listinu a snahou klubu bude je v létě prodat i za nižší částky.

V Chelsea mají být nechtěni například Christian Puliśič, Kalidou Koulibaly, Mateo Kovačič, Pierre Emerick Aubameyang, ale třeba i Romelu Lukaku, jehož hostování Inter Milán zřejmě neprodlouží.

Na odchodu je také Hakim Ziyech, který nestihl v závěru zimního přestupového okna odejít do PSG. Ve hře je taktéž přesun Bena Chilwella do Manchesteru City nebo exodus Conora Gallaghera.

Z výprodeje Chelsea by mohl profitovat městský rival Arsenal, který již před pár dny ulovil za 12 milionů liber Jorginha. Nebyla to však jediná tvář Blues, o kterou se zajímá. Zoubky si brousí také na Calluma Hudsona-Odoie, který po návratu z hostování v Leverkusenu také kádr zřejmě opustí.