Vždy by se hodil hráč, který by pomohl, ale chtěli jsme hladové kluky, které máme, libuje si Kováč

Vždy by se hodil hráč, který by pomohl, ale chtěli jsme hladové kluky, které máme, libuje si Kováč

Radoslav Kováč už se v Pardubicích pokouší o zázrak v podobě udržení elitního statusu od loňského září. V zimě mu v kádru přibylo hned několik posil, s tím, že tou vůbec nejzvučnější je rumunský pětatřicátník Florin Niţă.

Jak moc může nechtěný sparťan východočeské družině pomoci? "Prokázal to hned v prvním zápase v Liberci, kdy jsme ho nasadili po jednom tréninku. Půl roku nehrál, ale utkání zvládl velmi dobře. Je to reprezentant Rumunska, věříme, že nám může hodně pomoct a že to tak i bude," uvedl na stránkách sport.cz třiačtyřicetiletý kouč, jenž předtím sbíral ostruhy v Opavě i Táborsku.

I když už proběhlo první jarní kolo (Pardubice v něm remizovaly v Liberci 1:1), přestupové okno je pořád otevřené. Chtěl by trenér přivést do východních Čech ještě nějakou novou akvizici?

"Vždycky by se hodil hráč, který by pomohl. Ale chtěli jsme hladové kluky, které máme. Uvidíme, jestli to bude stačit. My jim každopádně věříme. Doufáme, že jsme na cestě, která nás nakonec odmění. Ale bude to až do konce psycho válka, to víme," zůstal nohama na zemi Kováč, jehož svěřenci vyzvou při návratu na zrekonstruovaný stadion vedoucí Slavii, kterou zdobí skvělá ofenzivní čísla.

I s ohledem na to panuje ve fotbalovém prostředí předpoklad, že si Niţă v sobotu dost zachytá a akcie Pardubic budou růst a padat právě s jeho výkonem.

Zákazy, klece, těžkooděnci, to není řešení, kritizuje, Tvrdík, který se s fandy Slavie zavře v sektoru hostů