Mravokárce Tvrdík a jeho klec. Boss z Edenu ukázal, proč Slavia vládne lize na hřišti i v kancelářích

Mravokárce Tvrdík a jeho klec. Boss z Edenu ukázal, proč Slavia vládne lize na hřišti i v kancelářích
GLOSA

Měl to být běžný souboj Davida s Goliášem, střet posledního s prvním týmem tabulky. Zároveň velký svátek pro domácí Pardubice, které se po dvou a půl letech nedobrovolného azylu vrací konečně domů. Jejich nový stadion je však hlavním tématem hned dvakrát. Postaral se o to šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, který v sobě znovu nezapřel politika. Zároveň se zachoval jako velký frajer. S fanoušky bude fandit přímo v jejich sektoru, který připomíná spíš výběh pro dravou zvěř. Promyšlený marketingový tah, nebo krásné gesto směrem k fans? Samozřejmě obojí.

Co se na ministerstvu naučíš, ve fotbale jako když najdeš. Své o tom ví i právě Tvrdík. Charismatický boss, který Slavii sice řídí za čínské peníze, jinak ale dosti osobitým stylem. Od počátku totiž zaujal pozici přísného mravokárce. Tak trochu drába, co v lize dohlíží na pořádek a právo. Vlastně i musí, když v nejvyšších orgánech sedí lumpové jak z Rychlých šípů.

Nejdřív Tvrdíka nebral nikdo vážně, vlastně ani jeho Slavii. Návrat na trůn, sbírka titulů i mimořádné úspěchy v Evropě. Navíc nesmírně atraktivní herní projev. Tím vším si červenobílí získali respekt rychle zpátky. A čím dál víc si ho získával i Tvrdík, byť dlouho působil tak trochu jako zjevení.

De facto odříznul práci tiskového mluvčího. Ukázal, že zrovna on jeho služeb nepotřebuje. Na Twitteru doteď řádí jako černá ruka, s oblibou komentuje všechno, co ho zrovna napadne. Někdy šlápne i dost vedle, dokonce tam už kdysi dokázal propálit slávistickou sestavu. I přes všechny tyhle přešlapy by si z něj však ostatní bossové měli vzít příklad. Tedy alespoň v jedné věci určitě.

Tvrdík jim ukázal, že se s fanoušky dá komunikovat i přímo. Už jen to má spoustu výhod, navíc je třeba říct, že slávistický šéf mluvit zkrátka umí. Je to diplomat a jeho vztah k fanouškům občas připomíná spíš ten k voličskému jádru, to však není vůbec na škodu.

Kdo by se chtěl do slávistů na tribunách byť jen trochu opřít, ten okamžitě sklidí velký šéfův hněv. Minimálně reakci. To často stačí a svůj účel to plní víc než dokonale. Tvrdík tím ukazuje, že na sešívanou rodinu se nesahá.

Důkazem budiž i duel v Pardubicích. Jelikož se mu ani trochu nelíbí vážně lehce nedůstojná klec pro příznivce hostů, hned ji pěkně zkritizoval.

“Smutné a nedůstojné. Zákazy, klece a těžkooděnci, to není řešení. Prosím o vyjádření FAČR a LFA. Hrajeme pro fanoušky. Chceme společně udělat z fotbalu nejpopulárnější a nejsledovanější český sport. Sledovat jej z klece je nesmysl. Pojďme reformovat český fotbal,“ rozjel se na Twitteru. A hned dodal, že v onom výběhu stráví zápas spolu s fans.

Hlavním tématem zápasu se tak rázem stal Tvrdík v kleci, což je skvělý tah marketingově i lidsky. Další posílení jeho vztahu s těmi, pro které se Slavia stala otázkou života a smrti.

To je víc než zisk tří bodů či jeden duel strávený za dráty…

Zákazy, klece, těžkooděnci, to není řešení, kritizuje, Tvrdík, který se s fandy Slavie zavře v sektoru hostů