Konkurence bije na poplach! Trenér, který pozvedl Atlético, má být brzy volný

Konkurence bije na poplach! Trenér, který pozvedl Atlético, má být brzy volný

S přesunem do druhé poloviny sezony se začíná čím dál více seriózních zdrojů shodovat, že trenér Diego Simeone v létě opustí Atlético Madrid. O nové nabídky nouzi mít vůbec nebude.

Simeone stojí v čele Atlética od roku 2011 a od té doby s ním dokázal dvakrát vyhrát nejvyšší španělskou soutěž, dvakrát Evropskou ligu a podíval se i dvakrát do finále Ligy mistrů. Jako jeden z mála trenérů dokázal pozvednout madridský celek a spolu s ním i jeho ambice na tu nejvyšší možnou úroveň, teď by této pohádce ovšem měl být konec.

Portál Eurosport či El Chiringuito TV shodně informují, že si Simeone, který je momentálně ve španělské LaLize nejdéle sloužícím aktivním manažerem u jednoho týmu, po sezoně bude balit kufry. Důvody jsou převážně osobního rázu a nabobtnaly až do takové míry, že by si argentinský stratég rád zkusil nové angažmá.

Největším zájemcem o Simeoneho služby má v této chvíli Tottenham, který sice vede Antonio Conte, ovšem tomu v létě na severu Londýna končí smlouva a novou dle všeho nepodepíše. S přibývajícím časem se však počítá také s tím, že se obnoví i zájem z italské Serie A, kde by své štěstí mohl zkusit některý z milánských celků.

Až Simeone opustí řady Atlética Madrid, vrátí se do klubu zpátky z hostování Joao Felix. Ten odešel na půlroční angažmá do Chelsea, protože měl s trenérem velké osobní spory. Před odletem do Londýna však podepsal novou smlouvu, což znamená, že skutečně s odchodem argentinského kouče patrně počítá.