Tomič po přestupu do Edenu obratem míří na hostování. Musí nasát slávistickou filosofii, dal i na slova Jurečky

Tomič po přestupu do Edenu obratem míří na hostování. Musí nasát slávistickou filosofii, dal i na slova Jurečky

Dlouhé dohady kolem budoucnosti Michala Tomiče ukončila Slavia. Třiadvacetiletého obránce přivedla ze Slovácka, jenže do jarních bojů o titul s ním nepočítá a posílá ho obratem na hostování do Mladé Boleslavi. Jak to? Podle trenéra Trpišovského potřebuje slovenský pravý bek nejdřív nastudovat slávistickou filosofii, než oblékne červenobílý dres.
Hradišti smlouvu, kterou měl platnou do léta 2023. Moravský klub ho přeřadil do třetiligového béčka a bylo jasné, že Tomič nejspíš přestoupí. Nakonec se vedení Slovácka dohodlo se Slavií.

V Edenu se ale bývalý hráč Žiliny nebo Senice moc neohřeje, obratem totiž poputuje do Mladé Boleslavi, kde si ho pod svá křídla vezme kouč Pavel Hoftych.

"Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie. Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou, vím, že je to o něčem jiném než na Slovácku. Postupnými kroky se chci dostat k tomu, abych mohl Slavii pomoct a odehrát zápasy," popisoval pro klubový web Tomič.

Přesvědčit Tomiče, že pro něj bude nejlepší řešení odskočit si na půl roku na hostování, tak pomohl slávistickému trenérskému štábu i útočník Václav Jurečka, který přišel do Slavie loni právě ze Slovácka.

Kromě bývalého spoluhráče Jurečky se může v budoucnu Tomič těšit, pokud se probojuje do sestavy Slavie, i na krajany Jakuba Hromadu a Ivana Schranze.

"Kluky znám, hlavně Kubu Hromadu, s ním jsem se potkal v Senici, když tam přicházel ze Sampdorie. Tam jsme poprvé prohodili pár slov, bavili jsme se i po zápasech s Libercem nebo Slavií. S Ivanem Schranzem taky, občas jsme si na hřišti vyměnili pár ostrých slov," řekl Tomič.