18 sekund od vysněného angažmá. Araujo měl namířeno z LA do Barcelony, nový klub ho ale zaregistroval pozdě a přestup neplatí

18 sekund od vysněného angažmá. Araujo měl namířeno z LA do Barcelony, nový klub ho ale zaregistroval pozdě a přestup neplatí

Pouhých 18 sekund dělilo obránce Juliána Araiuja od vysněného transferu do Barcelony. Katalánský klub byl s Los Angeles Galaxy domluven na všech detailech, jeho registraci ale uzavřel až 18 sekund po skončení přestupového období. A Araujo tak musí zůstat za oceánem.

Barcelona byla domluvena s Araujem i LA Galaxy, které za jednadvacetiletého pravého beka podle médií mělo dostat 6,5 milionu dolarů (asi 140 milionů korun). Nakonec ale nestihla včas předložit potřebné dokumenty.

"Nemohli jsme ho zaregistrovat kvůli systémové chybě. Chybělo jen 18 sekund. Uvidíme, co na to řekne FIFA," uvedl barcelonský ředitel Mateu Alemany televizní stanici Movistar. Teď už je ale jasno, přestup se nekoná.

"Transfer nebyl dokončen v souladu s platnými předpisy," potvrdila FIFA. Araujo tak do Barcelony nepůjde a LA Galaxy můžou zapomenout na přestupovou částku.

Lídři tabulky španělské ligy tak v lednu nezískali žádnou posilu. Naopak krajní bek Héctor Bellerín odešel do Sportingu Lisbon a útočník Memphis Depay do Atlética Madrid. Stoper Gerard Piqué v listopadu ukončil kariéru.