Myslel jsem, že to je jasný gól, smutnil Chytil po zásahu VARu. A co přestup do Slavie?

Myslel jsem, že to je jasný gól, smutnil Chytil po zásahu VARu. A co přestup do Slavie?

Zajímavé šance, poctivé výkony i sněhová nadílka. To všechno bylo k vidění na stadionu v Uherském Hradišti, kde domácí Slovácko vyzvalo v zápase 18. kola Olomouc. To nejdůležitější ale chybělo – góly. Nejblíž měl nakonec k úspěšnému zásahu Mojmír Chytil, gól po jeho akci ale nakonec odvolal rozhodčí po poradě se systémem VAR.

"V první chvíli jsem si myslel, že je to jasný gól a bude platit. Když už to pak ale zkoumali delší dobu, tak jsem si říkal, že jsem asi mohl být v ofsajdu. Bohužel, nebo vlastně bohudík je tady VAR. Kdybychom byli na druhé straně, tak by nám pomohl, takhle nám uškodil. Nebo ne uškodil, prostě zapracoval správně," říkal po zápase Chytil pro klubový web.

Chytil se v první půli dostal za obranu Slovácka po útočné standardce, který si obhodil míč kolem brankáře Nguyena a pak ho také díky zásahu bránícího Hofmanna dostal do sítě. Olomoučtí už se radovali, jenže oslavy jim po chvíli zkazil rozhodčí, který po poradě se systémem VAR gól zrušil kvůli ofsajdu.

Chytil mohl zařídit Sigmě tři body už v první minutě, to ho ale s pomocí tyče a dávky štěstí vychytal Nguyen.

"Po zápase jsme se bavili a říkal, že taky ani neví, jak to chytil," popisoval mladý útočník.

Druhou půli poznamenala sněhová nadílka, která jako by vyhovovala víc domácím, kteří byli do konce zápasu lepším týmem. Gól nedali ale ani oni.

Chytil tak bude na jaře s Olomoucí bojovat o i proti Slovácku o pohárové příčky. Pokud ovšem nakonec přeci jen nedopadne jeho přestup do Slavie, který se pražský klub už dlouho snaží dotáhnout. Jenže vyjednávání mezi Sigmou a Slavií podle všeho zamrzla a Chytil už se smiřuje, že minimálně na jaro ještě zůstane na Hané, byť malou šanci na přestup ještě vidí.

"Nic jiného mi ani nezbývá. Musím pracovat tady a podávat co nejlepší výkony. Uzavřená věc to bude až skončí přestupové období," řekl Chytil.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.