Stálo při mně štěstí, potvrdil Kolář při důležitém zákroku. Věří, že se Pardubice v lize udrží

Stálo při mně štěstí, potvrdil Kolář při důležitém zákroku. Věří, že se Pardubice v lize udrží

Slavisté díky výhře na půdě Pardubic 2:0 potvrdili první pozici v tabulce. Brankář Pražanů Ondřej Kolář ke třem bodům přispěl důležitým zákrokem za stavu 1:0 a byl vyhlášen hráčem utkání.

Osmadvacetiletý odchovanec Liberce utkání popsal jako vydřené vítězství, kdy slávisté přežili několik šancí Pardubic. Jedna z velkých šancí přišla za stavu 1:0 pro celek Jindřicha Trpišovského. Kolář ovšem předvedl skvělý zákrok. „Chytil jsem to špičkou kopačky. Už jsem čekal, že to bude dávat na přední tyč. Překvapil mě, že to dával na zadní, reflexivně jsem tam nechal nohu, do které mě trefil. Stálo při mně štěstí. Jsem za to rád. Tohle potřebujeme, jsou to zlomové momenty, když se hraje o titul. Pak jsem to rozhodli druhou trefou,“ konstatoval slávistický brankář pro klubový web slavia.cz.

Po dobrém zákroku si Kolář mohl připsat také asistenci, když dlouhou přihrávkou vybídl Petera Olayinku. Jednalo se o nacvičenou věc. „Bavíme se často s trenéry o tom, že tohle chceme. Peter mě fantasticky vybídl náběhem. Škoda, že z toho nebyl gól. Kdybych měl z toho zápasu ještě asistenci, tak by to byla pro mě taková třešnička na dortu. Po zápase si ale můžeme říci, že to není důležité. Hlavní je, že jsme vyhráli 2:0 a bereme tři body,“ podotkl Kolář.

Zápasu se zúčastnil také šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík. Podle Koláře prokázal krásné gesto směrem ke klubu i k fanouškům. Zároveň dodal, že se mu na novém stadionu Pardubic líbilo. „Mají konečně domácí prostředí, nemusí nikam jezdit. Jestli budou hrát jako proti nám, v což věřím, tak o ně nemám strach,“ nechal se slyšet trojnásobný mistr české nejvyšší soutěže na klubovém webu slavia.cz.