Součkův parťák je na roztrhání! O služby anglického reprezentanta se hlásí další věhlasný celek

Součkův parťák je na roztrhání! O služby anglického reprezentanta se hlásí další věhlasný celek

Málokdo by si myslel, že se vedení West Hamu podaří udržet Declana Rice i další letní přestupové období. O služby čtyřiadvacetiletého „Kladiváře“ dlouhodobě usiluje londýnská Chelsea, momentálně se do hry připojil i Newcastle.

West Ham si je jistý, že za anglického středopolaře inkasuje na účet minimálně 80 milionů liber. Rice je na dlouhodobém seznamu všech velkých klubů z Premier League a očekává se, že sportovní týmy Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu, Manchesteru City i United čeká v nadcházejících měsících hromada jednání.

Vše bude také záležet na tom, kdo z těchto pěti týmů se umístí v TOP 4, čímž si zajistí účast v prestižní Lize mistrů, proto není překvapením, že se do hry připojil podle serveru Football Insider také Newcastle, který se po 21. kolech vyhřívá na čtvrtém místě. S umístěním můžou mít problémy Liverpool a Chelsea, londýnský celek je na 9. místě, svěřenci Jürgena Kloppa jsou dokonce až na 10. pozici.

Rice během roku odmítl několik nabídek na nové smlouvy s „Kladiváři“ s tím, že bude pro něj prioritou letní přestup. Jeho současná smlouva končí v létě 2024 a klub o něj nehodlá přijít zadarmo po konci smlouvy.

Z dřívějších jednání o přestupu Rice vždy rychle sešlo, neboť vedení West Hamu požadovalo minimálně 150 milionů liber. Jelikož Ricemu za rok v létě vyprší smlouva, tak „Kladiváři“ nebudou mít tak silnou vyjednávací pozici, tak se vysoce pravděpodobné, že Souček přijde o kolegu ze středu pole.