Naše efektivita byla nízká, utkání jsme mohli rozhodnout dříve, vyčetl svým svěřencům Kozel

Naše efektivita byla nízká, utkání jsme mohli rozhodnout dříve, vyčetl svým svěřencům Kozel

Liberec bodoval i ve druhém jarním zápase, když po remíze (1:1) s Pardubicemi porazil venku České Budějovice (0:2). Slovan byl od začátku utkání aktivnější, což vyústila ve 40. minutě, když se trefil Červ. Vedení si svěřenci trenéra Luboše Kozla mohli pojistit mnohem dřív, ale neproměnili spoustu šancí, a tak na konečných 0:2 upravil až v 87. minutě Rondič z penalty.

Lodivod Liberce Luboš Kozel oplýval po zápase úsměvem. „Utkání se mi bude hodnotit dobře, protože jsme vyhráli venku. Myslím si, že zaslouženě. Hned v první minutě jsme měli gólovou šanci a během utkání přibývaly další. Pouze efektivita byla nízká, takže utkání nebylo dlouho rozhodnuté. Kromě produktivity mohu mužstvo za výkon pochválit. I směrem do defenzivy jsme pracovali velmi dobře,“ konstatoval na tiskové konferenci, jehož slova přinesl klubový web fcslovanliberec.cz.

Jeho protějšek už tak spokojený nebyl. Podle trenéra Českých Budějovic Tomáše Zápotočného nefungovala Jihočechům středová řada, naopak ocenil výkon Liberce a uznal porážku. „Cítil jsem z našich hráčů až přemotivovanost. Hodně moc chtěli, byli nervózní a předvedli ustrašený výkon. Těším se, až se podívám na video. Oproti utkání s Hradcem nám bohužel nefungovalo nic,“ uvedl na tiskové konferenci Zápotočný.

Pro České Budějovice se jedná o další vrásky na čele, jelikož svěřenci Zápotočného prohráli páté z posledních šesti kol a patří jim 13. příčka. Liberec se vyhřívá na slibné 8. pozici.