Musíme se zlepšit, nesmíme se držet soubojových zápasů, říká Priske. Hra neodpovídá výsledku, má jasno Hoftych

Musíme se zlepšit, nesmíme se držet soubojových zápasů, říká Priske. Hra neodpovídá výsledku, má jasno Hoftych

Sparta si přála odčinit špatný vstup do jarní části, a to se jí proti Mladé Boleslavi povedlo náramně. Tým z města škodovek přehrála jednoznačně 4:1. Trenér Brian Priske si od týmu přál dobrý výkon, ale především tři body. Ve hře svých svěřenců stále vidí nedostatky.

Letenští nezachytili úvod utkání a už ve 3. minutě prohrávali. „Vstup do utkání se nám nepovedl, ale ukázali jsme dobrou mentalitu, i když jsme si zápas udělali těžší. Šli jsme do něj s cílem získat tři body a také předvést dobrý výkon. Hlavní je ovšem výhra, protože první vítězství v novém roce se nikdy nerodí lehce,“ pronesl na tiskové konferenci dánský kouč Priske.

Sparťané dokázali zápas otočit ještě v první půli díky brankám Kairinena a Krejčího. V závěru přidal dvě přesné trefy střídající Martin Minčev a stanovil tak konečný výsledek 4:1.

Hru Sparty poznamenaly jiné typy zápasů než ty, které hrála na podzim. „Hrajeme teď prostě jiné typy zápasů než v závěru podzimu, kdy se nám dařilo. Hodně držíme míč, ale na těžkém terénu je to složité, třeba stopeři podstupují spoustu soubojů. Musíme se zkrátka zlepšit, když máme míč v držení, opustit soubojový ráz zápasů,“ konstatoval pětačtyřicetiletý trenér ve službách pražské Sparty.

Naopak trenéra Pavla Hoftycha mrzí neproměněné šance. „Škoda, že jsme neudrželi vedení déle, potrápili bychom Spartu víc. Výsledek neodpovídá předvedené hře, bohužel jsme neproměnili šance. Do 82. minuty byl zápas otevřený, ve druhé půli jsme měli i více ze hry. Vyrovnávací gól jsme ale nedali. Jen škoda závěru, ale hráli jsme už vabank,“ uvedl na tiskové konferenci, kterou zveřejnila ČTK.