Síla a klid na míči, konstruktivní rozehrávka, výborná levačka i nebezpečné standardky. Kairinen byl chválen

Síla a klid na míči, konstruktivní rozehrávka, výborná levačka i nebezpečné standardky. Kairinen byl chválen
OBSAHUJE OHLASY

Čtyřiadvacetiletý finský záložník ve sparťanských službách Kaan Kairinen má za sebou debut v nejvyšší české soutěži. Pod výsledkově jasnou záležitostí s Mladou Boleslaví (4:1) se podepsal jednou brankou a jednou gólovou asistencí.

S jeho nedělním výkonem byl spokojen i hlavní trenér letenského "S" Brian Priske, kterého před pár dny mimochodem veřejně pochválil také kouč vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin. V úvodním jarním kole na hanáckém Andrově stadionu ho přitom nenasadil. Nemrzí ho to alespoň zpětně?

"Nikdo z nás neví, jako by to před týdnem vypadalo. Každopádně odehrál výborný zápas a mám z něj radost. Pomohl nám hlavně ve dvou aspektech. Je silný a zároveň klidný na míči a má konstruktivní rozehrávku. Přinesl přesně to, co jsme od něj očekávali. Hrál dobře jak v kombinaci se Sadílkem, tak s Pavelkou. Má také výbornou levačku a nebezpečné standardky. Musí se ale ještě zlepšit v obranné fázi a navyknout si na tvrdost české ligy, řekl bych ale, že se adaptuje rychle," předpověděl webem sparta.cz citovaný dánský odborník.

Bývalého hráče Lillestromu, HJK Helsinki i Interu Turku již v minulosti vedl v Midtjyllandu a také proto dobře ví, že může být ještě lepší...

"Stále se může rozvíjet, s tím jsme ho také podepsali. Na Strahově na jeho rozvoji také každý den pracujeme. Trénoval jsem ho před pár lety, když byl poměrně ještě mladý, a od té doby ušel za pomocí dalších trenérů dlouhou cestu. Jeho vývoj jsem sledoval, a i proto byl v přestupovém období jedním z našich cílů. To, co ho zdobí, jak už jsem říkal, je jeho levačka, orientace v prostoru, práce s míčem, hledání správných pozic a distribuce balónu do všech směrů. Ukázal dobrý začátek, myslím ale, že nám toho může nabídnout ještě více. Chci, aby se v některých situacích rozhodoval ještě lépe. V neděli ale předvedl dobrý výkon, ke kterému mu, nutno říci, dopomohli i spoluhráči," ocenil jeho kolegy pětačtyřicetiletý expert, jenž nyní bude připravovat mužstvo na pražské derby s Bohemians Praha 1905.

„Proč se hraje v lednu? A co bude v červnu před ME 21? Změňme termínovku!“ vyzývá exšéf Slavie i Plzně Šeterle