Karviná přivádí z albánské ligy gólového Nigerijce a na jaře od něj očekává výraznou pomoc

Karviná přivádí z albánské ligy gólového Nigerijce a na jaře od něj očekává výraznou pomoc

Druholigová Karviná, jež bude na jaře útočit na čelní pozice z pátého místa, realizovala obchod s albánským klubem K.F. Laci a výsledkem je příchod jednoho z nejlepších střelců albánské ligy Adeleke Akinyemiho Akinoly.

Čtyřiadvacetiletý nigerijský forvard, který má zkušenosti také z Norských klubů Kristiansandu a Ham-Kamu, dorazil do karvinského prostředí na přestup.

Se svým minulým působištěm se rozloučil více než stylově - při nedávné výhře nad týmem nad Teuta Durrës se totiž blýskl dvěma přesnými zásahy.

"Sledovali jsme ho a víme, že umí hrát na hrotu i na křídle. Je to gólový hráč, který má zkušenosti i z kvalifikací Evropské a Konferenční ligy. V letech 2017 a 2018 oblékal dres lotyšského Ventspilsu a vstřelil třiadvacet ligových gólů. Dalších sedm přidal ve čtyřech duelech předkol EL. Pevně doufám, že nám na jaře výrazně pomůže," uvedl na webu mfkkarvina.cz sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk.

Protože je jeho oblíbené číslo 17 již obsazeno (zdravíme záložníka Martina Zedníčka), rodák z Lagosu bude nosit devatenáctku a premiérový start si může připsat již v sobotu 11. února a to buď proti Hlučínu, nebo proti Košicím.

Táborsko nepřestává zbrojit. Vozábal zahájil týden podpisem dvou nigerijských mladíků z Karlových Varů