Tuhý boj o udržení? Španělé mají trochu jinou mentalitu než my, nic si z toho nedělají, hlásí Juliš z Ibizy

Tuhý boj o udržení? Španělé mají trochu jinou mentalitu než my, nic si z toho nedělají, hlásí Juliš z Ibizy

Historicky již osmý Čech ve druhé nejvyšší španělské soutěži Lukáš Juliš (28) zatím v Segunda División stále čeká jak na první výhru, tak na první gólový zápis.

Pravdou je, že zatím žádný velký herní prostor v Ibize nedostal a to i navzdory tomu, že je jeho nový klub poslední a že se jeho největší ofenzivní hvězda Nolito střelecky prosadilo od začátku ročníku pouze jednou.

Kontrakt mu platí na půl roku, s tím, že když se UD Ibiza zachrání, bude za ni hrát i v další sezoně 2023/2024. "Teď jsme s rodinou moc spokojení. Už aby se zlepšil i ten fotbal a začali jsme vyhrávat, protože na dovolenou jsem sem vážně nepřijel," připomněl v rozhovoru pro aktualne.cz odchovanec letenského "S", který měl v zimě také spoustu nabídek z české ligy, nicméně cítil, že se bude lepší i přes jazykovou bariéru podívat někam ven.

V roce 2015 založená Ibiza podle něj disponuje zázemím, které by se dalo srovnat s průměrným českým klubem. Se Spartou, která má k dispozici luxusní Strahov, to prý nejde srovnávat. "Tady je jedno tréninkové a jedno hlavní hřiště, stadion pro nějakých pět tisíc lidí. Je tu i velká posilovna. Prostě všechno, co fotbalista potřebuje," vyčíslil.

Bývalý forvard Bohemians 1905 i Sigmy se přiznal, že vůbec nevěděl, co od druhé španělské ligy čekat. "Všichni známe Španělsko, jenže hlavně ty nejlepší kluby jako Real Madrid, Barcelonu nebo Sevillu, ale druhá liga je něco jiného. Ze zápasů Ibizy jsem viděl jen pár sestřihů na internetu a pak mě to překvapilo. Předpokládal jsem kombinační fotbal, všechny míče do nohy, ale my to tu teď hrajeme přesně naopak. Dlouhé nakopávané balony a sbíráme odrazy. Je to fyzicky náročný fotbal. Snažíme se to hrát hodně jednoduše a vzhledem k našemu postavení si nic nekomplikovat a rychle k bráně. Těžko se to srovnává třeba se Spartou. V ní jsme byli pořád pod tlakem, hlavně vyhrávat. Tady hrajeme o záchranu a každý bod se počítá. Je to jiný svět," rozmlouval před nadcházejícím důležitým domácím kláním s Ponferradinou, která se v tabulce nalézá na první nesestupové pozici.

Ve hře je ještě 30 bodů, s tím, že Ibize jich momentálně chybí ke klidu a jistotě hned dvět. "Nepřijde mi, že by byli spoluhráči rezignovaní. Bodová propast je sice docela velká, ale všichni si jsou vědomi toho, že je ještě hodně zápasů, a když se chytí nějaká šňůra, dá se to zachránit. Přijde mi, že Španělé mají trochu jinou mentalitu než my, že si z toho nic nedělají," uzavřel.

F:L: Bohemians-Sparta, Slavia-Brno, Plzeň-ČB. PL: West Ham-Chelsea. MS klubů v Maroku a Ronaldo v S. Arábii!