Další kariérní výzva pro Aubameyanga? Laso mu hází zájemce z města andělů

Další kariérní výzva pro Aubameyanga? Laso mu hází zájemce z města andělů

Mračna stahující se nad budoucností gabonského ostrostřelce Pierre-Emericka Aubameyanga se začínají protrhávat a pro třiatřicetiletého útočníka se rýsuje další kariérní výzva. Podle informací listu Le 10 Sport je současná akvizice Chelsea na odchodu ze Stamford Bridge a měla by si okusit severoamerickou MLS.

Někdejší tvář Dortmundu, Arsenalu či Barcelony putovala v září minulého roku zpět na Ostrovy, ale v kádru Blues se zřejmě příliš dlouho neohřeje. Díky nevýrazným výsledkům byl odstaven na vedlejší kolej a nedávno dokonce vynechán ze soupisky pro Ligu mistrů.

Toto rozhodnutí hráče zklamalo a vyústěním napjaté atmosféry má být rozvázání vzájemné spolupráce. Jednou z možností je přesun do severoamerické MLS, kde tamní kluby mohou stále ještě posilovat své stávající řady.

Los Angeles FC prý zkušenému útočníkovi nabídlo podmínky, které je ochotný akceptovat. Nyní je na tahu Chelsea, která zvažuje, zda Aubameyanga uvolní. Jisté je, že by si ulehčila minimálně na mzdě, která činí 9 milionů eur za rok.

Aubameyang byl v posledních týdnech spojován také s návratem do Španělska, ale žádná konkrétní nabídka do Londýna nepřiletěla. Přesun za velkou louži se jeví jako možný, navíc by byl dalším výrazným oživením tamní soutěže, která ráda vsází na služebně starší hvězdy z Evropy.