Bez prodejů to nepůjde! upozorňuje známý novinář. Barcelonu v létě čeká výprodej

Bez prodejů to nepůjde! upozorňuje známý novinář. Barcelonu v létě čeká výprodej

I navzdory tomu, že Barcelona vévodí nejvyšší domácí soutěži a asi i vyhraje ligový titul, se její finanční situace rapidně nezlepšila. Několik hráčů ze současného kádru bude muset odejít, píše známý novinář Fabrizio Romano.

Barcelona během minulého léta aktivovala několik ekonomických balíčků, aby si mohla pořídit kádr, který má nyní. Bohužel tato oběť přišla s tím, že částečně zaprodala svoji budoucnost, která si postupně začne brát úroky.

Aby se situace mohla finančně vyrovnat, bude potřeba, aby Barcelona prodala některou ze svých opor. A novinář Fabrizio Romano už předem tuší, o jakou půjde.

„Ansu Fati je jedním z hráčů, na které se zaměřuje velká pozornost. S ohledem na vyrovnání ekonomické situace, kdy je Barcelona v podstatě nucena prodávat hráče, předpokládám, že právě on bude jedním z těch, na které ukáže ruka osudu,“ zněl Romanův výrok.

„Najít zájemce nebude vůbec těžké. Už teď jeho situaci monitorují dobré dva anglické celky a další se jistě přidají,“ stihl podotknout.

Čistě teoreticky by se dalo říci, že nové křídlo bude hledat Manchester City, z jehož řad může odejít Bernardo Silva. Na druhou stranu mladý kádr buduje i takový Arsenal, který má slušně nakročeno k ligovému titulu. Chelsea se soustředí spíše na čistě hrotového hráče a totéž Manchester United. U Liverpoolu se zatím neví.