Horejš na adresu Hübschmana: Jablonec může být rád, že někoho takového má. Smekám před ním

Horejš na adresu Hübschmana: Jablonec může být rád, že někoho takového má. Smekám před ním

Po dlouhých osmi letech se Jablonci podařilo zvítězit v Ostravě a sobotní výhra byla pro mnohé velkým překvapením. Mezi střelce se zapsala také dlouholetá opora hostů Tomáš Hüsbchman, kterého také po právu na pozápasové tiskové konferenci chválil jeho kouč David Horejš.

Jablonec připravil novému trenérovi Ostravy Pavlu Hapalovi první domácí porážku pod jeho vedením. Hosté naopak dočkali druhé venkovní výhry a třech velmi cenných bodů. „Odehráli jsme hodně povedené utkání. Osm minut měl Baník nějaký tlak, ale nám dobře fungovala organizace hry. Hráli jsme z aktivního bloku a měli jsme i aktivitu směrem nahoru. Pomohla nám k tomu i úvodní branka, měli jsme i další šanci Chramostou. Poločas jsme dohrávali velmi dobře, pokračovali jsme v tom i po změně stran a z brejku přidali druhý gól,“ hlásil Horejš na tiskové konferenci.

V minulých kolech se Jablonec často dopouštěl zbytečných chyb, které jej stály výsledky. V sobotu se však kromě koncentrovaného výkonu sešlo i štěstí a hráči do puntíku plnili pokyny svého stratéga. „Musím své mužstvo celkově pochválit. Fungovala nám organizace hry, Baník jsme do ničeho vážnějšího nepustili, skoroval až po nádherné střele z dálky. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Věděli jsme, jak hrál Baník v Teplicích, chtěli jsme je proto napadat,“ pokračoval kouč Jablonce.

Individuálních pochval se chtěl vyvarovat, přesto nemohl vyzdvihnout především jednačtyřicetiletého veterána Tomáše Hübschma. „Hübschman s Považancem odehráli skvělé utkání, tam byl klíč k úspěchu. Udrželi jsme míče a hru kontrolovali. Ale nechci dnes chválit jednotlivce, každý v týmu splnil svou roli. Náš kapitán se stal nejstarším střelcem celé ligy, nezbývá mi, než před ním smeknout. On si dá teď v autobuse dvě piva a zase bude čerstvej a připravenej na další zápas. On má fotbal prostě rád, Jablonec může být rád, že někoho takového má,“ uvedl na adresu kapitána trenér Horejš skrze klubový web.