Gvardiol za 110 milionů eur? Stojí se na něj fronta!

Gvardiol za 110 milionů eur? Stojí se na něj fronta!

Doslova klenot má ve svých řadách bundesligové Lipsko, jehož dres obléká Joško Gvardiol. Chorvatský reprezentant se v RB prezentuje velmi slušnými výkony, ale upozornil na sebe hlavně na světovém šampionátu v Kataru, kde byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje. Ve smlouvě má výstupní klauzoli ve výši 110 milionů eur a zájemců na její aktivování je podle caughtoffside.com hned několik. Kde nakonec zakotví?  

Nelze říci, že by o Gvardiolovi nikdo před MS nevěděl, ale určitě nebyl tolik v kurzu, jako nyní. Talentovaný jedenadvacetiletý stoper předvádí v Lipsko po svém přestupu z Dinama Záhřeb v roce 2021 velmi slušné výkony, ale jeho hvězda se naplno rozzářila až po MS.

Již před ním o něj však byl zájem. Mluvilo se například o Chelsea, ale k dohodě všech stran nakonec nedošlo. I proto, že Gvardiol v Lipsku podepsal novou pětiletou smlouvu a jak se ukázalo, šlo o mistrovský tah. Nyní na něm totiž ambiciózní celek vydělá výrazně více, než by tomu bylo před pár měsíci.

Nově se do fronty na jeho služby přihlásil Jürgen Klopp s Liverpoolem, který by podle všeho byl 110 milionů eur ochotný rovněž zaplatit. Otázka ovšem je, jestli na to bude mít prostředky, protože by rád získal i Juda Bellinghama nebo Matheuse Nunese.