TOP 5 nejproduktivnějších hráčů v elitních evropských ligách

TOP 5 nejproduktivnějších hráčů v elitních evropských ligách

Ligové sezony napříč evropskými soutěžemi se přehouply do své druhé poloviny. Zatímco v Itálii nebo ve Španělsku je situace na čele poměrně jasná, jinde se schyluje k velkému dramatu. Jak ovšem vypadá pořadí hráčů na předních příčkách, co se týče produktivity napříč všemi soutěžemi?  

Na dělené čtvrté příčce se nachází Robert Lewandowski z Barcelony. Jeden z nejlepších evropských útočníků během své bohaté kariéry nasbíral více jak 600 branek. Třiadvacet z nich zvládl v dresu katalánského giganta a přidal k nim ještě šest asistencí.

Na stejném počtu přesných zásahů se podílel i Marcus Rashford z Manchesteru United (21+8). I díky němu letos Rudí ďáblové předvádí nejlepší výkony za poslední roky. Anglický reprezentant má aktuálně výbornou formu, když skóroval třikrát v řadě.

Přes tři desítky branek už nese podpis Kyliana Mbappého (25+6), jenž ovšem laboruje se zraněním a není jisté, jestli nebude PSG v nadcházejících utkáních chybět. Druhým nejproduktivnějším hráčem je jeho parťák z útoku pařížského celku Neymar. Brazilec stihl v tomto ročníku již 17 branek a 16 asistencí.

Na samotném vrcholu se vyhřívá Nor Erling Haaland. Ten se podílel již na 35 přesných zásazích, přičemž 31 z nich dal sám! Vzhledem k tomu, že zažívá premiérovou sezonu v Premier League, jsou to působivá čísla. Již v lednu překonal držitele Zlaté kopačky z loňské sezony. Pokud bude takto pokračovat dál a vydrží za kanálem La Manche, většina střeleckých rekordů v Anglii bude v ohrožení.